1000 Adalar Kulesi: Ontario'da Eşsiz Bir Manzara

1000 Adalar Kulesi: Ontario'da Eşsiz Bir Manzara

Lansdowne bölgesinde bulunan 1000 Adalar Kulesi, Thousand Islands bölgesinin muhteşem manzarasını görebileceğiniz seçeneklerden biri. Skydiving ya da Helikopter turu yapamayanlar, bu kuleye çıkıp manzarayı ayakları yere basarak izleyebilirler.

Kule 1965 yılında inşa edilmiş ve o zamandan beri bölgenin güzelliğini deneyimlemek isteyenler için popüler bir turistik yer olmuş. 400 feet yüksekliğinde bir gözlem kulesidir burası. Amerika’nın NY eyaleti sınırından 620 metre Kanada tarafındadır.

Thousand Islands In Canada
Lrenz Bustillo

Kule, ziyaretçilere 1000 Adalar ve St Lawrence Nehri’nin çarpıcı panoramik manzaralarını sunar. Kule ayrıca ziyaretçilerin doğrudan aşağıdaki zemine bakmalarını sağlayan benzersiz bir cam zemine ev sahipliği de yapar.

Thousand Islands Bridge Landscape Views
Peter Ellis

View Thousand Islands Tower Landscape
Peter Ellis

1000 Adalar Kulesi resmi olarak 26 Haziran 1965 tarihinde halka açıldı. O tarihten bu yana, dünyanın dört bir yanından nehir ve adaların geniş manzarasını seyretmeye gelen milyonlarca ziyaretçiyi ağırladı. 2012 yılında kule, yeni bir asansörün kurulmasını ve gözlem güvertesinin genişletilmesini içeren büyük bir tadilattan geçti. Bugün 1000 Adalar Kulesi, Ontario’nun en popüler turistik mekanlarından biri olmaya devam ediyor.

Thousand Islands Bridge View From Tower
Peter Ellis

1000 Islands Kulesi ziyareti öncesi bilmeniz gerekenler

Kule ziyaretinizde ihtiyacınız olabilecek bilgileri sizin için derledik.

  • Kulenin tepesine asansörle çıkılıyor. Kulenin tepesinde, 360 derecelik 1000 Islands manzarası sunan bir alan bulunuyor.
  • Kule, Mayıs – Ekim ayları arası hizmet veriyor. Dolayısıyla 1000 Islands Kulesi’ni ziyaret etmeden önce oranın açık olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Kule 3 gözlem katına sahip. İlk gözlem katına asansörle çıkabiliyorsunuz ve bu kat camla çevrili bir kat. Daha yukarılara ve açık alana çıkmak için merdivenleri kullanmalısınız.

[postlink id=”27248″ title=”Thousand Islands Kamp Alanları”]

1000 Adalar Kulesi’ne nasıl gidilir?

1000 Adaları Kulesi, Gananoque, Ontario’nun hemen güneyinde, St Lawrence Nehri’ndeki bir adada yer alıyor. Kuleye ulaşmanın en iyi yolu tekneyle gitmek. Bölgede tekne turları düzenleyen birkaç şirket bulunuyor ve bunların birçoğu kuleye uğrayarak sizin bölgeyi keşfetmenizi sağlıyor. Kendinizi maceraperest hissediyorsanız, kendi teknenizi kiralayabilir ve kendi başınıza keşfedebilirsiniz.