Antwerp City Card Satın Alma ve Kullanım Rehberi

Antwerp, Belçika’nın çok bilinmeyen ama bir şehri, ancak mimarisi çok güzel bir şehir. Antwerp’i baştan aşağıya keşfetmek istiyorsanız Antwerp City Card sizin için faydalı olacaktır. Üstelik Antwerp rehber kitapçığı da hediye.

Antwerp City Card almak avantajlı mı?

Antwerp City Card ile şehir içinde ücretsiz girişlerden ya da çeşitli indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. Cathedral of Our Lady, MAS museum ve Rubens House‘un toplam ücreti 22€. Antwerp City Card toplamda 16 müze ile çevredeki birkaç kilise ve katedrale ücretsiz giriş hakkı tanıyor. Bu üç etkinlikten fazlasına girmekse niyetiniz Antwerp City Card kesinlikle daha avantajlı.

antwerp city card kullanim olanaklari 400x266
antwerp city card kitapcik kullanimi 400x266

Şehir kartınız çeşitli indirimler de sağlıyor, indirimlerin pek işe yarar olduğunu söyleyemem. Bisikletle, yürüyüşle, otobüsle, segway ya da tramlarla şehir turları 10€ indirimli ya da yüzde 10 indirimli gibi oranları var. Antwerp Hayvanat Bahçesi’ne %25 indirimli mesela. Tüm detayları size verilen rehber kitapçığında görebiliyorsunuz.

Antwerp City Card ile şehir içi ulaşım:

Antwerp şehir kartınızı kullanarak şehir içi ulaşımını da ücretsiz hale getirebilirsiniz. Antwerp City Card’ınızın aktif olduğu süre boyunca şehir içi otobüsleri kullanabiliyorsunuz. Antwerp şehir merkezinde gezilecek yerler birbirine yürüme mesafesi. Ancak MAS museum ve Middelheim Park‘a gitmek isterseniz otobüse binmeniz gerekiyor.

antwerp city card dikkat edilecekler 400x266
antwerp city card kitapcik harita 400x266

Antwerp City Card nereden satın alınır?

Antwerp tren istasyonuna en yakın Antwerp City Card satış noktası, yine tren istasyonunun içindeki tourist information. Farklı bir yerden almak isterseniz meydanda yer alan Grote Markt 13 adresine başvurabilirsiniz. Görevliler çok yardımsever ve sorularınıza sabırlı bir şekilde yanıt veriyorlar.

Antwerp City Card ücreti nedir?

Biz Antwerp seyahatimizde Antwerp’e bir tam günümüzü ayırmıştık ve sitede yer alan yerleri gezme imkanını rahatlıkla bulduk. 24 saatlik Antwerp City Card’ın fiyatı 27€, 48 saatlik şehir kartının ücreti ise 35€. 72 saatlik olan seçeneği de var, fiyatı ise 40€. Kartın arkasına tarih yazılıyor bu tarihten sonra kart geçerlilik süresi başlamış oluyor. Tüm bu bilgilere ek olarak ziyaret ettiğiniz bir müzeyi ikinci defa ziyaret edemiyorsunuz. O nedenle girdiğiniz bir müzeyi iyice keşfettiğinize emin olun.