Antwerp City Card: Antwerp'te Tasarruf Etmenin En İdeal Yolu

Antwerp City Card: Antwerp'te Tasarruf Etmenin En İdeal Yolu

Antwerp Şehir Kartı, ister bir hafta sonu ister bir hafta için ziyaret ediyor olun, şehrin sunduğu en iyi şeylerin kilidini açmanın anahtarıdır. Tek bir kartla, şehrin dört bir yanındaki en iyi turistik yerlere, müzelere ve indirimlere erişebileceksiniz. Üstelik Antwerp rehber kitapçığı da hediye.

Antwerp Şehir Kartının faydaları nelerdir?

Turistik noktaları çok olan Antwerp’teyken bir şehir kartı edinmenin birçok avantajı olabiliyor. Birçok müzeye ve turistik yere ücretsiz ya da indirimli giriş imkanı, tekne turu, toplu taşımayla ücretsiz ulaşım, restoran, kafe ve mağazalarda indirim gibi bir turistin ihtiyacı olabilecek birçok şeyi karşılayan bir kart.

Örneğin sadece 3 müzeye girerek kartın maddi karşılığını alabilirsiniz. Bu da kart satın almanın avantajlı olduğunu gösteriyor. Cathedral of Our Lady, MAS museum ve Rubens House‘un toplam ücretini hesaplayın ve kart fiyatlarıyla kıyaslayın. Antwerp City Card kesinlikle daha avantajlı.

Antwerp City Card Kullanim Olanaklari
Antwerp City Card Kitapcik Kullanimi

Antwerp Şehir Kartı nasıl kullanılır?

Kart 24, 48 ve 72 saatlik seçeneklerle alınabiliyor. Kartı işletmeye başladığınız andan itibaren süreniz de başlamış oluyor. Ziyaret ettiğiniz bir müzeyi ikinci defa ziyaret edemiyorsunuz. O nedenle girdiğiniz bir müzeyi iyice keşfettiğinize emin olun. Antwerp Şehir Kartının tüm avantajları hakkında ayrıntılı bilgi kartla birlikte verilen kitapçıkta ya da web sitelerinde bulunuyor. Gezerken bu iki kaynak da rehberiniz olmalı.

Antwerp Şehir Kartı ile ulaşım nasıl?

Antwerp şehir kartınızı kullanarak şehir içi ulaşımını da ücretsiz hale getirebilirsiniz. Antwerp City Card’ınızın aktif olduğu süre boyunca şehir içi otobüsleri kullanabiliyorsunuz. Antwerp şehir merkezinde gezilecek yerler birbirine yürüme mesafesi. Ancak MAS museum ve Middelheim Park‘a gitmek isterseniz otobüse binmeniz gerekiyor.

Antwerp City Card Dikkat Edilecekler
Antwerp City Card Kitapcik Harita

Antwerp Şehir Kartı nereden alınır?

Şehir kartı, Grote Mark 13 adresindeki Turist Danışma Ofisi’nden, havalimanından, Anvers’deki bazı otellerden, Central Station’daki Turizm Danışma Ofisi’nden satın alınabilir.

Antwerp Şehir Kartı, şehrin sunduğu her şeyi keşfetmek için mükemmel bir yoldur. Gezilecek yerler, müzeler ve toplu taşıma araçlarındaki indirimlerle, kart kısa sürede kendini amorti eder. Eğer kısa süreli bir turist olarak şehri gezmek isterseniz Antwerp şehir kartını düşünmelisiniz.