Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum‘da günümüze kadar ulaşabilen tek antik yapı olan Bodrum Antik Tiyatrosu, bir tepenin eteklerinde yer alıyor. Antik tiyatronun restorasyonu Ericsson ve Turkcell tarafından yapılmış. Yunanlıların klasik tiyatro uslübüne sahip olan Bodrum Antik Tiyatrosu’nun Halikarnas kralı Mausollos döneminde inşa edildiği düşünülüyor. Tiyatro zaman içersinde onarımlardan geçerek günümüze sağlam bir şekilde ulaşmayı başarmış.

13bin kişi kapasiteli antik tiyatro, günümüzde birçok festivale ev sahipliği yapıyor. Antik tiyatro ziyaretimizde sahneye kurulan ses sistemleri ve ilköğretim çağındaki çocukların provalarına denk gelmiştik. Sertab Erener’den Funda Arar’a, Bodrum’da gerçekleştirilen birçok açık hava konserinin yapıldığı yer işte burası.

Bodrum Antik Tiyatrosu Gezilecek Yerler
Bodrum Antik Tiyatrosu Gezi Yazisi

Antik tiyatro, Bodrum – Turgutreis ana yolu üzerinde yolun hemen kenarında sağda kalıyor. Özellikle konser günler buraya gelmek isterseniz, yürüyerek gelmenizi tercih ederim. Çünkü araç trafiği fazla yoğun olabilir. Kalabalık olmayan günlerde aracınızı tiyatronun önündeki park alanlarına ücretsiz bırakabilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu Gezi Notlari
Bodrum Antik Tiyatrosu Gezisi