Bodrum EcoFarm Bodrum'da Özgün Bir Kamp Alanı

Bodrum’un alışılagelmiş havasından çok uzakta ama Bodrum’a oldukça yakın bir bahçe burası, Bodrum EcoFarm Kamp&Hostel. Onlarca mandalina ağacı altında, mis kokulu bir kamp alanı. Biz yola çıkmadan evvel internette rastladık, notumuzu aldık, evet güzel bir yer bekliyorduk ama gidince farkettik, güzel kelimesi yetmeyebilir burayı anlatmaya.

Mandalina ağaçlarıyla dolu kocaman yeşil bir bahçe, kampın ev sahibi Cem Bey, dünyanın her yanından gelmiş ve gönüllü olarak burada çalışmakta olan renkli insanlar, alanın gözü kara koruyucusu güzeller güzeli köpeği Rosie, tavuklar, horozlar, hindiler, şen sesli kuşlar, böcekler, neler neler…

bodrum ecofarm cadir kamp alani 400x266Bodrum EcoFarm Kamp Alanı
bodrum ecofarm cadir kurulacak yerler 400x266

Bodrum çadır kamp alanlarından biri olan Bodrum EcoFarm’da birkaç farklı konaklama seçeneği var. Dilerseniz çadırınızla giderek kocaman bahçede istediğiniz bir köşeye kurulabilirsiniz, dilerseniz hostel kısmından faydalanabilir ya da bungalowda konaklayabilirsiniz. Kamp alanında tuvaletler ve duş mevcut ve her yer tertemiz. Elektrik kullanımı yalnızca ortak alanda mevcut, güvenlik sebepleri de düşünülerek çadırlara elektrik uzatılmıyor. Ortak alanda telefon, kamera gibi aletlerinizi dilediğiniz gibi şarj edebilirsiniz. Yine ortak alandaki soğutucu dolapları kullanabilirsiniz. Kamp alanında satış yapılmıyor, içkinizi gelirken almanız gerekli. Buradaki dolaplarda soğuk kalmalarını sağlayabilirsiniz. İçeride bütün gün içme suyu ile demlenmiş çay bulunuyor ve bizlerin kullanımına açık.

bodrum ecofarm cadir alaniMuğla Bodrum Kamp Alanı

Çeşitli ülkelerden yılın belli dönemlerinde gelip kamp alanında konaklayıp, gönüllü olarak çalışan tatlı insanlar var. Bu arkadaşlar hem kamp alanındaki temizlik, yemek hazırlanması, bulaşık gibi işlere yardımcı oluyor hem de mevsimine göre zeytin yapımı, reçel yapımı gibi çok keyifli çiftlik işlerinde Cem Bey ile birlikte emek veriyorlar.

bodrum ecofarm dinlenme alanlari 400x266
bodrum ecofarm cadir kurma alanlari 400x266

Akşamları herkes ortak alanda koltuklarda hep birlikte sohbet ediyor, eğleniyor. İnsanlar bütün akşam demlenen çaylarını ya da içkilerini içiyorlar, isteyen satranç ya da tavla oynayarak eğleniyor. Ekin ve orada tanıştığımız Hollanda’dan gelip Türkiye’de Erasmus yaptıktan sonra ülkenin kıyı şeridini gezmeye karar veren Jimmy küçük bir satranç kapışması yaptılar. Bazı akşamlar da enstrümanlar çıkıyor ortaya ve şarkı söylenip dans ediliyor. Misafirlerin büyük bir kısmını ülkemizde dolaşan, tatil yapan gezgin yabancı arkadaşlar oluşturuyor. Kamp akşamınızı, isterseniz çadırınızın yanında sessizce huzur içinde geçirebilir, isterseniz de farklı şehirlerden ülkelerden gelip yolu bu müthiş yere düşmüş arkadaşlarla sohbet ederek değerlendirebilirsiniz.

bodrum ecofarm work travel gonullu calisma sistemi 400x266
bodrum ecofarm kamp alaninda aksam yemegi 400x266

Bodrum EcoFarm Kamp&Hostel ile ilgili izlenimlerimi ve beğenimi yeterince aktarabildim mi bilemiyorum. Aklıma geldikçe hala gözlerimin içi parlıyor. Bodrum’a çok düşkün olmayan bizlere Bodrum’u sevdiren hatta yeniden gitme isteği aşılayan bir kamp alanıydı burası. Öneriyoruz, çok öneriyoruz.

Bodrum Ecofarm Çadır Kamp Alanı çadır ücretleri ne kadardır?

Hostel yatakhane konaklama ücretlerini, bungalow ve çadır konaklamaları için güncel ücretleri arayıp sorabilirsiniz. Fiyatlara hem kahvaltı hem de akşam yemeği dahil. EcoFarm’ın mantığına uygun mütevazı bir sabah kahvaltısı ve bütün misafirleri memnun edebilecek düzeyde vejateryan bir akşam yemeği hazırlanıyor. Kahvaltı 09:00’da, akşam yemeği de 20:30’da hazır oluyor ve hep birlikte yeniyor.

Bodrum Ecofarm Kamp&Hostel nerede ve nasıl gidilir?

Bodrum EcoFarm Kamp&Hostel Turgutreis Gümüşlük yolu üzerinde No:111’de bulunuyor. Büyük bir tabela beklemeyin, hatta küçücük logosunu görmek için biraz çaba harcamalısınız. Çünkü bu kamp alanının çok görünmek, çok bilinmek gibi ticari bir kaygısı yok. Müdavimleri ve ilgilileri gelip buluyor. Bodrum Ecofarm telefon: +90 536 229 46 74