10
Tem
2013

Ordu’nun yanıbaşında, Ordu’nun güzel sahilini, şehrini, dağlarını ve havasını gökyüzünden izleyebileceğiniz 500 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye mutlaka çıkın.

Karadeniz’e hakim olan yeşil ve mavinin buluşmasını Boztepe’den izlemeniz mümkün. Üstelik Boztepe’ye çıkmak o kadar da zor değil.

boztepe gorunum 400x266
boztepe teleferik 400x266

Araç ile yarım saat süren yolculuk, 2,700 metre uzunluktaki teleferik ile çok kısa sürüyor. 2011 yılında seferlerine başlayan teleferik yardımıyla 5 dakikada tepeye ulaşabilirsiniz.

Biraz ürkütücü, biraz heyecanlı olsa da yükseklikten korkmuyorsanız, Ordu turizmine büyük ölçüde katkı sağlayan Boztepe Teleferik Hattı’nı es geçmeyin.

Tepede yapacağınız şeyler kııstlı. Restoran ve çay bahçeleri dışında fazla bir şey beklemeyin. Çıkış için aldığınız bilet, dönüş için de geçerli. Dolayısıyla tekrar bilet almak durumunda kalmıyorsunuz.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.