FlightDiary ile Uçuş Kaydınızı Tutun

Şehir içi ya da şehir dışında yaptığınız uçuşların kaydını tek bir sitede toplayıp, bu uçuşların istatistiklerini görmek ister miydiniz?

Flightdiary.net web sitesinde, yaptığınız uçuşlar ile ilgili tüm bilgileri girerek uçuş günlüğü tutmanız mümkün. Üstelik site size uçuşlarla ilgili geniş bir istatistik veri sunuyor.

Uçuş kayıtlarınızı tutabilmeniz için elbette kayıt olmanız gerekiyor. Facebook ile kayıt olmanızı da mümkün kılıyor sistem. Ardından uçuşlarınızın kaydını girmeye başlayabiliyorsunuz. Uçuş gününü ve uçuş numaranızı doğru girdiğiniz takdirde sistem uçuşun tüm detaylarını kendisi tamamlıyor, ancak aksi bir durumda uçuş bilgilerinizi kendiniz de girmeniz gerekebiliyor. Uçak modelinden, koltuk numaranıza kadar girdiğiniz tüm bilgiler sizin istatistiğinizi oluşturmada yardımcı oluyor.

flightdiary ucus haritasi

Girdiğiniz tüm verilerin kombinasyonuyla oluşturulan istatistikler de şaşırtıcı sonuçlar verebiliyor. Kaç saat havada kaldığınız, uçuşlarınızın kaçında cam kenarı oturduğunuz ya da toplamda kaç kilometre yol aldığınıza buradan ulaşabiliyorsunuz. En güzel noktası da sizin için bir harita çıkartıyor oluşu. Uçuş ağınızı buradan grafik olarak inceleyebiliyorsunuz.

flightdiary ucus istatistikleri

Seyahat temalı website sahipleri de düşünülmüş flighdiary.net’te. Verdiği kodları sitenize ekleyerek sitenizde uçuş bilgilerinizi içeren bir bannerın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu bannerlar uçuş sayınız, kaç kilometre uçtuğunuz ve kaç saat havada kaldığınızı içeriyor. Bunun için Settings > Banner altındaki Active Banner butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan kodu sitenize kopyalayın.

Kayıt altında tuttuğunuz bu uçuş bilgilerini diğer arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da web sitenize koyabilirsiniz. Seyahat günlüğü tutmayı seven kişiler için güzel bir düşünce.