Bill Frederick Park at Turkey Lake Kamp Alanı

Bill Frederick Park, Amerika’daki Orlando gezimizde hem doğa içinde olması hem de otellerde kalmak yerine maliyet açısından daha uygun olması nedeniyle konaklamak için tercih ettiğimiz yer oldu. Universal Studios ve Walt Disney tema parkları gezisi için bulmuştuk burayı, tam 3 gece kaldık.

Bill Frederick Park, oldukça büyük ve doğa severler için tasarlanmış bir park. Çadır ve karavanlar için ayrılmış farklı alanlar var. Çadır alanına yakın tuvalet ve duş alanları var. Buralar her gün düzenli olarak temizleniyor, dolayısıyla oldukça temiz.

florida bill frederick park at turkey lake kampi 400x266
florida bill frederick park cadir yeri 400x266

Doğal yaşamın içinde, çevrede sincapların koşturduğu, göl kenarında bir kamp alanı burası. Hatta havuzu bile var, ama biz girmedik sulu aktivitelere hazırlıklı olmadığımız için. Kimsenin kimseye karıştığı yok. Ertesi gün sabahında bir grup aile geldi ve yoga ile güne başlayıp kahvaltı yapıyorlardı. Aileniz ile vakit geçirmek için çok ideal bir yer. Ateş yakımına izin verilmiyor ama pişirmeli yemekler için çadırınıza yakın ızgarayı kullanabiliyorsunuz. Kamp alanın tek olumsuz tarafı kenarından otoban geçiyor olması. Korna sesi yok tabii ama araçların sesi, eğer hassas biriyseniz sizi uyutmayabilir. Ama kulak tıkacı da bu sorunun çözümü olacaktır.

florida bill frederick park at turkey cadir kampi

Kamp alanını yanında bulunan Turkey Lake, Amerika’daki birçok göl gibi timsahlara karşı dikkatli olunması gereken bir yer. Timsahlar karaya çıkmadıkları için korkulacak bir şey yok. Gölün yakınında rahatsızlık verecek kadar uçan böcek olduğundan, zaten gölün yakınlarına kadar ulaşmak için sineklerin ve böceklerin istilasını göz ardı etmek gerekiyor. Kamp alanı gölün biraz daha içerisinde kaldığından o uçan haşere kalabalığından o kadar da etkilenilmiyor.

florida bill frederick park kamp alani gun dogumu 400x266
florida bill frederick park kamp alani gun batimi 400x266

Orlando’nun en popüler tema parklarına yakınlığı ile, tema park çevresindeki otellere bağımlı kalmadan konaklama imkanımız olmuştu. Amerika’ya kendi çadırımızı götürerek daha ekonomik bir süreç yaşamıştık. Bill Frederick Park çadır ve karavan kamp alanından Walt Disney World, Universal Studios Florida, Univarsal’s Islands of Adventure, SeaWorld Orlando gibi büyük tema ve eğlence parklarına birkaç dakika içerisinde ulaşmanız mümkün.

florida bill frederick park haritasi

Karnınızı doyurmak isterseniz parkın girişinin 900 metre kuzeyindeki sağ taraf alışveriş mağazalarının ve dükkanların olduğu koca bir tesise çıkıyor. Burada Subway’in yakınlarındaki pizzacıdan yaklaşık 10 dolara kocaman bir pizza yemiştik ve bu pizza bizi 3 öğün idare etmişti. Aynı bölgede, Amerika’nın ucuz alışveriş merkezlerinden biri olan Publix‘ten de bir şeyler alabilirsiniz. Biz içeceklerimizi buradan almıştık.

florida bill frederick park yemek 400x266
florida bill frederick park tabelasi 400x266

Bill Frederick Park kamp ücreti ne kadardır?

Bill Frederick Park kamp alanı çadır ücreti 10$. Bir de kaç gün kalırsanız kalın ilk gün için bir kereye mahsus 4$ araç giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Karavanlar için de tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak istediğinizi düşünürsek 20$ ödemeniz gerekiyor. Amerika sisteminde vergilerin ayrıca hesaplandığını hatırlatalım.

Park alanından online rezervasyon yaptıramıyorsunuz ama telefonla rezervasyon kabul ediliyor. Bill Frederick Park’ı aradığınızda kişisel bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve ödemeyi  yapmak için kredi kartı bilgimizi vererek rezervasyon yaptırmıştık.

Bill Frederick Park nerede ve nasıl gidilir?

Bill Frederick Park yazın 19:00’da, kışın 17:00’de kapanıyor. Dolayısıyla bu saatlerden sonra kamp alanının kapıları kapancaktır. Eğer geçe kalacaksanız parkı arayıp geç geleceğinizi söylemeniz gerekiyor. Görevliler de size bir kapı şifresi veriyorlar. O kapı şifresiyle giriş kapısını açabiliyorsunuz. Eğer giriş şifresi edinmezseniz aracınızla dışarıda kalırsınız. Biz giriş şifresini almıştık ama kapıya kadar yanaştığımız için o karanlıkta şifreyi gireceğimiz yeri görmemiştik. Meğer kapıdan 20-30 metre gerideymiş.

Kamp alanına girdikten sonra tabelaları takip etmeniz gerekiyor. Kamp alanına ulaşım için göle paralel olarak yolun sonunda kadar ilerliyorsunuz. Aracınızı çadırın yanına kadar yanaştıramıyorsunuz. Ama size ayrılan yere göre 40-60 metre mesafede oluyor aracı park ettiğiniz yer.