FlyPrague ile Prag'ı 360 Derece Gezin

Prag’da gezerken karşımıza çıkan ve VR teknolojisinin daha yeni yeni gelişmeye başlaması ile tamamen meraktan denemek istediğimiz FlyPrague, VR teknolojisini kullanarak size Prag’ı gezdiriyor.

İçeri giriyoruz ve hali hazırda VR gezisine katılan diğer müşterilerin bitirmesini bekliyoruz. Etkinlik yaklaşık 10 dakika sürüyor. Kısa bir süre sonra içeridekiler çıkıyor ve sıra bize geliyor. Her 20 dakikalık periyodlar halinde tekrarlıyor bu. 6 kişilik bir platforma çıkarak yerlerimize oturuyoruz.

flyprague drone ile ucus platformu 400x266
flyprague koltuklari 400x266

İlgili kişi sırayla gözlüklerin içlerine telefonları yerleştiriyor, gözlükleri doğru takabilmemiz için yardımcı oluyor ve gerekli talimatları veriyor. Ardından video oynamaya başlıyor ve Prag’ın ünlü meydanlarını ve yapılarını drone ile 360 derece olarak çekilmiş görüntülerde seyretmeye başlıyoruz. Görüntü hareket ettikçe üzerinde durduğumuz platform da senkronize olarak hareket ediyor.

flyprague gezi notlari 400x266
flyprague gezi yazisi 400x266

Görüntünün çok net olduğu söylenemez. Hafif puslu bulanık bir hali vardı. Yine de Prag’ı bir miktar yüksekten görmek için tercih edilebilir. Geziye Wenceslas Square‘den başlıyorsunuz ve Old Town Square istikametine, oradan da Charles Köprüsü‘ne geçerek geziyi bitiriyorsnuz.

Haftanın her günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında açık ve belirttiğimiz gibi her 20 dakikada bir katılım sağlanıyor. Giriş ücreti 9€. Kasım’ın sonundan Mart’ın sonunu kapsayan kış sezonunda kapalı olduğunu unutmayalım.