Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan Villa Borghese, günümüzde zengin koleksiyonların olduğu sanat galerisi olarak kullanılıyor. Yeşillikler içindeki Galleria Borghese‘nin bahçesinde mutlaka yürüyüş yapın.

Papa V. Paul’un sanatsever yeğeni Kardinal Scipione Borghese‘ye ait olan sanat eserlerinin Villa Borghese’de sergilenmesi amacıyla ortaya çıkan galeriye çanta ile giriş yasak. Çantayı bıraktıktan sonra içeriye grup halinde alınıyorsunuz. Rezervasyon saatini kaçırmamanız önemli. Yoksa bir sonraki grubu beklemeniz gerek, bu da planın aksamasına neden olabilir.

İçeri girdiğinizde fotoğraf çekimi de yasak. Galerinin alt katı heykellerden oluşuyor. Museo Borghese adındaki alt katta Bernini‘nin birbirinden güzel heykellerinin orijinal hallerini görmeniz mümkün. Enea e Anchise, Apollo e Dafne, Pluto e Proserpina, David heykelleri Bernini’nin ünlü olan heykellerinden bazıları.

Galleria Borghese ise üst kata verilen isim. Bu kat da Caravaggio gibi ünlü sanatçıların tablolalarından oluşuyor.

© Iory Allison

Müzeyi ziyaret etmeden önce rezervasyon yaptırmalısınız. Galleria Borghese Bilet Rezervasyonu adresinden yaptıracağınız rezervasyonları 2 saatlik periyodlar halinde yapabiliyorsunuz. Örneğin saat 09:00’da giriş yapıp 11:00’e kadar içeride bulunabiliyorsunuz. 13:00, 15:00, 17:00 gibi saatlere de rezervasyon yaptırmak mümkün. Biz bu bilgiden bihaber olarak gittiğimizde önümüzdeki 6 gün boyunca satın alınabilen tüm biletlerin satılmış olduğunu gördük. Turist yoğunluğunun az olduğu kış vakti burayı ziyaret etmek isterseniz, bir ihtimal rezervasyona gerek kalmayabilir.

Biletler, yetişkinler için 11€, ancak online rezervasyon yaptırdığınız takdirde 2€ da hizmet bedeli alıyorlar. Galeriye Piazza del Popolo meydanının yanındaki Pincio bahçelerinin içinden geçerek ya da 52, 53, 116 ve 910 numaralı otobüsleri kullanarak Flamino, Spagna ve Barberini metro duraklarından birinde inerek ulaşmak mümkün.

Gezi Yorumları ve Kafanıza Takılan Sorular

 • Merhaba, rezervasyon için verdiğiniz link açılmıyor. Rezervasyonu yapabileceğimiz başka yer var mı acaba?

  1. Merhaba, bu site resmi siteleri ve bilet alımı için en güvenilir site. Neden kapalı olduğunu anlayamadım. Belki geçici bir sorundur.

   1. VPN açınca girebildim, yasaklanmış olabilir. Ancak bilet kalmamıştı.

    Şimdi şöyle bir sorum var. Bilet kalmamış olması o gün için tüm biletlerin tükendiği anlamına mı geliyor yoksa sadece online biletlerin tükenmesi anlamına mı geliyor. Eğer orada sırada satmak için bilet ayrılıyorsa sabah 8de kapıya dayanıp almak için sıraya girebilirim.

  1. Merhabalar, Roma Pass kullananlar telefon veya e-mail yoluyla rezervasyon yaptırabilir. http://www.galleriaborghese.beniculturali.it/it/pianifica-la-visita/biglietti

   ROME PASS AND ROME & MORE PASS: free with reservations required. The Galleria Borghese is part of the Roma Pass and Roma & Più Pass circuits. Visitors in possession of the Roma Pass and Roma & Più Pass are invited to book the entrance only by calling +39 06 32810 or by sending an email to info@tosc.it

  2. Merhaba, Roma Pass kullanmak isteyenler kartları online olarak satın alabilirler. Web sitemizde Roma Pass ile ilgili detaylı yazı mevcut.