Gent Kanallarında Tekne Turlarına Katılın

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız sudan çıkmış gibi görünen onlarca yapıyı, köprüyü, kiliseleri nehrin ortasından çekerek harika fotoğraflar çıkarabilirsiniz. Özellikle mavi ve az bulutlu havalarda Gent tekne turuna katılmamak için hiçbir sebep yok.

Gent tekne ve bot turları ne kadar?

Gent’teki tekne turlarına katılmak pahalı bir aktivite değil. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Gent’te tekne turu fiyatı yetişkinler için 7€. Fiyat performans açısından bakarsak oldukça uygun bir fiyat. Öğrenci ya da 65 yaş üstü 6,50€, 3-11 yaş arası çocuklar için 4€ vermeniz gerekiyor. Eğer CityCard Gent kartınız varsa Gent bot turlarına ücretsiz olarak katılabiliyorsunuz.

Gent tekne turları ne kadar sürüyor?

Gent kanal ve tekne turları, sokaklarda dolaşarak edinemeyeceğiniz bilgileri ve göremeyeceğiniz yerleri kısa sürede görmenizi sağlıyor. Gent tekne turları 45-50dk sürüyor ve bu süre boyunca rehberiniz çevreyi, geçtiğiniz mimari ve önem açısından kaydadeğer binaları İngilizce olarak anlatıyor. Turlar başladığında tekneler önce güneye hareket ediyor, sonra başlangıç noktasına geri dönüp bu sefer kuzeyi gezdiriyorlar. Nehir yapısı gereği dairesel bir tur imkanı bulunmuyor.

gent bot tekne turlari gezisi 400x266
gent bot tekne turlari gezi notlari 400x266

Gent tekne ve kanal turları nereden başlıyor?

Gent tekne turlarına katılmak için Kraanlei köprüsüne ulaşın. Köşelerde bot turlarına katılmak isteyen ziyaretçilerin kaydını tutan kişileri görürsünüz, detaylı bilgileri onlardan alabilirsiniz.

Bu içerik ilginizi çekebilir

Gent Kanallarında Kano İmkanı

Leie Nehri üzerinde kano ile gezmek isterseniz, St. Michael Köprüsü’ndeki Hostel Uppelink kano hizmeti sağlıyor. Tek kişilik veya çift kişilik kanolarla Ortaçağ kenti Gent’in tarihi binaları arasında keyifli bir geziye çıkabilirsiniz. Tek kişilik kano ücreti 16€/3sa iken iki kişilik kano ücreti 13€/3sa.

gent kayak turlari cift kisilik 400x266
gent kayak turlari tek kisilik 400x266