Gent Tasarım Müzesi, Belçika’da başka yerde göremeyeceğiniz kadar geniş bir yelpazeye sahip. Müzede Art Nouveau’dan modern sanata kadar birçok tasarım objesini 18. yüzyıl mimarisi olan bu yapıda görmek mümkün.

Koleksiyonunu geçen yıllar içinde genişleten ve günümüzdeki kadar onbinleri bulan koleksiyon arasında, eğer tasarım objeleri ile ilgileniyorsanız mutlaka kendinize göre bir şeyler bulursunuz.

gent tasarim muzesi kitap masa 400x266
gent tasarim muzesi koltuk tasarimlari 400x266

Benim ilgimi en çok sıradışı tasarıma sahip olan bisikletler çekmişti. Sanki bir bisiklet müzesiymiş gibi ayrı bir bölümde sergilenen bisikletlerin yanısıra koltuk tasarımları da gözardı edilmeyecek çeşitlilikte.

gent tasarim muzesi bisikletleri 400x266
gent tasarim muzesi siradisi bisikletler 400x266

Gent Tasarım Müzesi giriş ücreti ve ziyaret saatleri nelerdir?

Müzeye giriş ücreti normalde 8€, ancak CityCard Gent kartınız varsa ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz. Çarşamba günleri müze kapalı. Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 – 18:00 saatleri arasında açık olan müze, diğer günler 09:30 – 17:30 saatleri arasında çalışıyor.

Gent Tasarım Müzesi nerede ve nasıl gidilir?

Gent’in merkezinde yer alan tasarım müzesi, Gravensteen Kalesi’ne sadece 400m (5dk) uzaklıkta. 1 numaralı tram ile Gravensteen durağında, 3 numaralı otobüs ile Korenmarkt durağında inerek ulaşabilirsiniz.