Nehrin üzerinde bir geçiş köprüsü olan Red Oak Creek Köprüsü, tamamen ahşaptan yapılan bir köprü. Red Oak adındaki nehri aşmak için kullanılan bu köprü günümüzde bile hala, belirli ağırlığa, yüksekliğe ve genişliğe sahip araçlar tarafından kullanılıyor.

Köprünün kapalı kısmı 35 metre uzunluğa sahip. Bir süre daha tahta köprünün bağlantı noktasından devam ediyorsunuz ve toplamda 126 metre uzunluğunda bir köprüyü geçmiş oluyorsunuz. Köprünün mimari yapısı çok hoş ve oldukça da sağlam.

red oak creek covered bridge kopru ici 400x266
georgia red oak creek covered bridge ahsap kopru 400x266

Red Oak Creek Covered Bridge, Georgia‘nın en eski köprülerinden biri. Yapımının 1840 yıllarında köle bir mimar tarafından yapıldığı düşünülüyor. Georgia’da bu şekilde birçok köprü varmış, ama bu köprü ayakta kalabilenlerden bir tanesi. Lawless filminin final sahnesi de bu köprüde çekilmiş.

red oak creek covered bridge ahsap kopru yolu

Red Oak Creek Köprüsü nerede ve nasıl gidilir?

Georgia eyaletinin Woodbury ve Gay adlı bölgelerinin arasında bulunan köprüye ulaşım için 74 numaralı yolda olmalısınız. Güneye doğru ilerlerken karşınıza köprünün kahverengi tabelası çıkıyor, ama tabelayı görmeyenler ana yoldan Dan Rd yoluna dönmeleri gerektiğini bilmeliler. Ana yoldan 1200 metre sonra ahşap köprüyü görebilirsiniz. Ahşap yapıyı görene kadar yollar asfalt.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.

  • Unable to communicate with Instagram.