Eski değirmenler ve küçük şelaleler ilginizi çekiyorsa gelin Georgia eyaletinde Fayetteville’nin güney istikametine uzanan 85 numaralı yolun kenarındaki küçük, ama çok sevimli bir yerden bahsedelim.

Atlanta’dan Florida’ya doğru giderken sağ tarafta Starrs Mill ve hemen yanındaki küçük şelale doğa tutkunları ve fotoğraf severlerin hoşlanabileceği türden bir yer. Şelale, yapısı itibareiyle ilk görüşte Antalya’daki Manavgat Şelalesi‘ni andırıyor.

starrs mill georgia yapilari 400x266
starrs mill georgia selale ve degirmen 400x266

Whitewater Creek‘te akan suyun üzerinde yer alan Starrs Mill‘deki Starrs ismi, 19. yüzyılda burada yer alan eski binaları kuran kişinin adıymış. Eski binalar yıkılınca, 20. yüzyılın başlarında günümüzde görülen binaları inşa etmişler. Kırmızı ve oldukça sevimli görünen bu yapılar, akan derenin ardında çok güzel görünüyor.

starrs mill georgia selale gezisi

Park içerisinde dere kenarındaki piknik masalarında dinlenebilir, dereyi takip eden yolda kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz. Burası, aman aman bir yer olmasa da, geçerken es geçilmeyecek güzellikte bir yer. Bu arada fotoğraf çekmek için şelalenin diğer tarafına da geçebilirsiniz. Böylece kırmızı binayı ve şelaleyi başka bir açıdan fotoğraflamış olursunuz. Şelalenin diğer tarafına geçmek için ana yoldan sağ tarafa dönmeden 150 metre gerideki yol çıkıntısına girebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.