Müze, Citadel duvarları arasında yer alan 3 yerli binanın birleşiminde yer alıyor. Özellikle dünya savaşı sırasında barınak olarak kullanılan yapılar, 1991 yılından sonra Gozo ve Malta adalarındaki ekolojik unsurları tanıtmak amacıyla müzeye dönüştürülmüş.

Müzede bulunan koleksiyonlar müzenin iki katına da serpiştirilmiş. Zemin kat daha çok jeoloji, mineraller, insan ve hayvan evrimi ile deniz yaşamınu konu alıyor. Gozo adasında 35 milyona kadar uzanan deniz organizmaları Malta adalarında bulunan fosil parçaları sergileniyor.

gozo dogal bilim muzesi kaplumbaga
gozo dogal bilim muzesi balik

Üst katta ise Gozo adasında bulunan böcekler sergilenmekte. Sadece böcekler değil, ekosistemin bir parçası olan geniş bir kelebek koleksiyonunu da görebilirsiniz.

gozo dogal bilim muzesi yengec
gozo dogal bilim muzesi baliklar

Müzenin arkasında da küçük bir botanik bahçesi bulunuyor. Müzenin girişi 3€ ancak biz gittiğimizde içeride kimse olmadığı için ücretsiz gezmek durumunda kaldık. Umarım kimse bu sebeple kızmamıştır.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!