Homestay (Aile Yanı Konaklama)

Homestay (Aile Yanı Konaklama)

Seyahat edenler ya da yurt dışına çıkan öğrenciler için couchsurfing ve kamp alanları dışında yeni bir konaklama alternatifi de homestay’dir. Bir ailenin evini açması ve yemeklerini paylaşması gibi temel hizmetleri kapsayan homestay konaklamalar, bütçe olarak daha avantajlı görünürler.

Yurt dışında eğitim alacaklar ya da yurt dışı yabancı dil kurslarından faydalanacaklar için Homestay yalnızca bir konaklama değil, otel odalarının bireyselliğinden farklı olarak o ülkenin ve o ailenin kültüründen de nasiplenmek anlamına geliyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aile yanında konaklama demek, kafanıza eseni yapmak demek değildir. Her ailenin kendine has kuralları bulunuyor. Tuvalet ve banyonun kullanımı, eve giriş çıkış saatleri, odalarda sigara kullanımı veya eve misafir getirmeniz ile ilgili kurallar aile tarafından belirleniyor. Bu kuralların dışına çıkmadığınız takdirde iletişimin daha iyi olacağına emin olabilirsiniz.

Homestay Konaklama Evleri
Homestay
Homestay Misafir Konaklama
Homestay

Yemek Seçenekleri

İsteğinize göre yemekli programları seçmek sizin elinizde. Tabii ki seçeceğiniz herbir seçenek size bütçe olarak yansımakta. Tam pansiyon, yarım pansiyon ya da sadece kahvaltı olmak üzere üç seçeneğiniz var. Yani Homestay deyince, yemek konusunun ailede olduğunu düşünebilirsiniz. Sadece kahvaltıyı tercih edenler ise yemek için dışarı çıkmak durumundalar, fakat merkeze uzak olan evlerde bu biraz sorun olabilir. Bunların dışında, ev sahibi, buzdolabında size bir raf ayırır ve dışarıdan alacağınız yiyecekler için bu rafı kullanabilirsiniz. Marketlerden alacaklarınızla hazırlayabileceğiniz küçük öğünler de seçenekler arasında.

Homestay Mutfak
Homestay
Homestay Aile Konaklama
Homestay

Avantajları Neler?

Hiç tanımadığınız ve aynı dili konuşmadığınız insanların evinde kalmak, misafirler için oldukça faydalı. Yetkililer tarafından düzenli olarak kontrol edilen bu evlerde konaklayan misafirler, hem bulunduğu ülkenin kültürünü bizzat yaşamış oluyorlar, hem de yabancı dilinizi olabilecek en iyi yerde pratik yapma imkanına sahip oluyorlar. İster kısa sürecek turistik bir seyahatte olun, ister erasmus programlarına katılın, konaklama için Homestay sistemleri aklınızın bir köşesinde bulunsun. Bu meselenin hizmetkarı olan homestay.com adresinde ilgili evlere göz atabilirsiniz.