İstanbul'a Yakın Kahvaltı Mekanları

Gününüzün iyi geçmesi için iyi bir kahvaltı önemlidir. İstanbul gibi kalabalık bir şehrin gürültüsünden sıkılanlar, ama çok da uzağa gitmek istemeyenler için hazırladığımız bu listede İstanbul çevresinde günübirlik gidilebilen kahvaltı mekanlarını ve restoranlarına yer vermeye çalıştık. Hafta sonu tatilinize İstanbul’a yakın yerlerde yapacağınız kahvaltıyla farklı bir renk katabilirsiniz.

Marina Cafe

Marina Cafe, Anadolu yolculuklarında sıklıkla kullandığımız bir kahvaltı mekanı. Seyahate giderken sabahın erken saatlerinde kafeye oturur, kahvaltımızı yaparız. Kahvaltı açık büfe ve yeterince doyurucu, reçellerin, peynirlerin, hamur yiyeceklerinin çeşidi bol. Her türden yiyecek bulmak mümkün. Çaylar ise semaverde geliyor. Üstelik deniz manzaralı. Güzel havalarda deniz kenarındaki masaları tercih edebilirsiniz. Hafta içi veya hafta sonu kahvaltısı ve brunch keyfi yapmak için güzel bir mekan.

izmit sekapark marina cafe acik bufe kahvalti 400x266
izmit sekapark marina cafe acik bufe kahvalti restoran 400x266

İzmit, Sekapark’taki bu mekanda yapacağınız kahvaltılar için kişi başı ücreti 25TL. İstanbul’dan Marina Cafe‘ye olan uzaklık 90km. Sakarya’ya ise 50km mesafede. Hafta sonları 08:00 saatlerinde açılan Marina Cafe’nin hafta içi açılış saati ise 09:00. Çevrede otopark derdi de yok, özellikle Sekapark’ta neredeyse her yer ücretsiz otopark.

istanbula yakin kahvalti mekanlari marina cafe 400x266
izmit sekapark marina cafe deniz kenari kahvalti 400x266