Kaş Camping Kamp Alanı

Özel kamp işletmeleri arasında en iyilerinden biri olan Kaş Camping ortam olarak çok rahat bir yer. Çünkü diğer herkes sizin gibi kampçı kafasında. Telefonları bıraktığınız yerde buluyorsunuz. Kimsenin kimseye karışmadığı, çoğunlukla gezgin gençlerin oluşturduğu saygılı bir topluluk var ortada.

Kaş Camping alanına girdiğinizde size kamp alanının bir haritasını veriyorlar. Haritanın üzerinde çadır kurabileceğiniz alanlar belirlenmiş. Kafanıza göre ya da herhangi bir çadırın dibine olacak şekilde de çadırınızı kuramıyorsunuz. Çadırlar için çakılmış sayılara bakarak, hangi sayının alanını kiralamak istediğini belirlemeniz gerekiyor. Bu kadar düzenli bir kamp alanını Amsterdam’ın popüler kamp merkezi olan Zeeburg Camping‘de görmüştük. Burada da bu kadar düzenli bir durum olunca oldukça şaşırdık.

antalya kas camping krokisiKaş Camping Haritası

Çadırlar için ayrılan 60 civarı alan var. Çadırların yanısıra karavanları olanlar köpeklerini de alıp yaz tatilini burada geçirebiliyorlar da. Hatta küçük ve renkli kabin evlerde de konaklayabiliyorsunuz. Kulüp Odaları denilen bu odalar duşu, tuvaleti, kliması olan ahşap evler, üstelik küçük bir balkonu bile var.

antalya kas camping karavan alanlari 400x266Kaş Karavan Camping
antalya kas camping evleri 400x266Kaş Kamping Konaklama

Kamp alanında çeşitli ana elektrik noktaları bulunuyor. Çadırınıza bu elektrik noktalarından elektrik çekebiliyorsunuz, Çadırınız bu noktalara uzak kaldıysa yan çadırdan bir prizi size uzatmasını sağlayabilirsiniz. Uzatmamız yeterli gelmediği için Kaş merkeze yakın olan Carrefour Supermarket’in karşısındaki elektrikçiden 30TL karşılığı 10 metrelik tek prizli uzatma kablosu yaptırmıştık, bir Pazar günü olmasına rağmen çevredeki tek açık elektrikçi orasıydı.

kas camping nerede cadir kurulurKaş Çadır Kamp Alanları

Kaş Camping özellikleri: 

Kampın ortasında ortak bir mutfak alanı bulunuyor. Bulaşık ve çamaşır için toplamda 3 musluk ve yiyeceklerinizi muhafaza etmek için 3 buzdolabı var. Kamptan ayrılanlar yiyeceklerini almadığı için bir miktarı çürümeye yüz tutmuş. Herkes malzemesini alsa böyle bir sorun kalmaz. 3 dolap fazlasıyla yeterli. Çamaşır makinesi de bulunuyor burada, tüm kullanımlar giriş ücretine dahil, herhangi bir ekstra ödemiyorsunuz.

kas camping tabelalari 400x266
kas camping mutfak alani 400x266

Kaş Camping’de banyo ve tuvaletler de kamp alanlarında gördüklerimiz arasında en iyisi. Kadın ve erkek alanları ayrı. 5’er adet duş kabini ve karşısında 5’er adet tuvalet var alanlarda. Tuvalet ve banyolar temiz.

İçeride ihtiyacınızı karşılayacak bir büfe var ama pahalı olduğundan ihtiyaçlarınızı Kaş’ın merkezindeki büyük marketlerden yapmanız daha ekonomik bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Sabah kahvaltılarını, akşam yemeklerini kamp ocağınız varsa kolaylıkla halledebilirsiniz.

kampta yemek nasil yapilir 400x266Çadır kampında yemek yapmak
kampta ne yemek yapilir 400x266Çadır Kampında Kahvaltı

Kampa araç girişine izin verilmiyor. Araçlarınızı cadde üzerinde yol kenarına bırakmanız gerekiyor. Eşyalarınız elektrikli scooter ile taşıyorlar. Onlarca eşyayı  yüklenip dolaşmıyorsunuz ortalıkta.

Club Kaş Camping’de çadır kuracaklara tavsiyeler:

Güneş soldan doğuyor, çadırınızı bir ağacın sağına kurarsanız gölgesinden faydalanabilirsiniz. Üstelik duş alanlarına yakın bir yerde kurmanız da önemli. Duş almak, tuvalete gitmek ya da mutfakla işiniz olduğunda hemen yanıbaşınızda olması işlerinizi daha kolay halletmenizi sağlayabilir.

kas camping deniz kenarindaKaş Camping Alanları

Kaş Camping fiyatı nedir?

Kaş Camping’de çadır kurmanın fiyatı iki kişi çadır başı gecelik 55TL. Gitmeden önce rezervasyon yaptıramıyorsunuz. İçeride yer olup olmadığını size bakarak karar veriyorlar ve 22:00’den sonra içeri yeni müşteri almıyorlar. Duşu, tuvaleti olmayan, yani yine ortak kullanımdaki alanları kullanmanız gereken bungalovlarda kalmak isterseniz ücreti 130TL, duşu, tuvaleti, mutfağı kendi içinde olan kulüp odalarında kalmak isterseniz de 275TL.

kas camping cadir kampi konaklama 400x266
kas camping cadir kurulacak yerler 400x266

İçeride yer kalmadığını söylerlerse antik tiyatronun karşısındaki ücretsiz kaş kamp alanı olan eski hastane bahçesi adındaki yere de çadır kurmanız mümkün. Kaş Camping’i plaj olarak kullanıp dışarıdan da girebiliyorsunuz. Kişi başı 15TL karşılığı içerideki şezlongları kullanabilir, denize bu sahadan girebilir ve büfeden 15TL karşılığında yiyecek içecek alışverişi yapabilirsiniz.

kas camping plaji denize girilecek yerler 400x266Kaş Camping Plajı
kas camping plaji nerede yuzulur 400x266Kaş Camping Beach

Kaş Camping nerede ve nasıl gidilir?

Kaş Camping alanına ulaşım çok kolay. Kaş’a girip Çukurbağ Yarımadası’na girerken hemen sol tarafta bir cadde var, ismi Necipbey Caddesi. Antiphellos Antik Kenti Tiyatrosu da bu cadde üzerinde. Caddede ilerlerken sağ tarafta kalıyor. Bilgi için Kaş Camping telefon numarası: +90 242 836 10 50