Malta Pass Kartı Kullanımı ve Özellikleri

Malta Pass Kartı Kullanımı ve Özellikleri

Malta ülkesine gittiniz ve Malta’da gezilebilecek her yeri tek bir kart ile gezmek isterseniz Malta Pass hizmetinizde. Müzelere giriş uygunluğu ve ulaşım kolaylığı göz önünde bulundurulduğunda avantajlı bulunan kart hakkında bilgileri ve özellikleri paylaşmak istedik.

Malta Pass almak avantajlı mı? Malta Pass, ülkenin birçok müzesine ücretsiz giriş imkanı sağlıyor. Eğer deli gibi gezmek ve her yeri keşfetmek gibi bir niyetiniz varsa Malta Pass harika bir seçim olur. Nasıl bir rota izlersiniz bilmiyorum ama, sadece otobüsleri ve şehrin tüm turistik noktasına giden City Sightseeing Bus‘ları kullanmak için bile geçerli bir sebep Malta Pass satın almak için.

Malta Pass satın aldığınızda size bir kart veriyorlar. Hagar Qim, Mnajdra, Tarxien tapınaklarına, Ta Kola Windmill, Ghar Dalam Mağarası, Malta Havacılık Müzesi, National War Museum, St. Pauls Catacombs gibi müzelere ücretsiz giriş yapabileceğiniz bu kart ile birlikte bir rehber kitapçık da hediye ediliyor. Rehber kitapçıkta Malta Pass ile girebileceğiniz onlarca müze hakkında bilgi alabilir, açılış kapanış saatlerini ve orijinal giriş ücretlerini öğrenebilir, yararlanabileceğiniz Malta etkinlikleri ve restoranların indirimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Malta Pass Ozellikleri Rehber Kitapcigi
Malta Pass Karti Ozellikleri

Malta Pass nasıl kullanılır? Malta Pass kartınızı alır almaz aktifleşmediğini söyleyelim. Gireceğiniz ilk müzede ya da yapacağınız ilk yolculukta kartınızı kullanırsanız aktifleştirme işlemini yapmış olursunuz. Kartınızı kullanmazsanız 12 ay boyunca geçerliliğini koruyacaktır. Kartınızı kullandığınız ilk noktadan itibaren 24, 48 veya 72 saatlik hakkınız başlamış oluyor.

Malta Pass ile şehir içi ulaşım: Malta Pass toplu taşımada geçerli değil. Biletleri otobüs şoförlerinden satın alabilirsiniz. Kış döneminde fiyatlar 1.50€, yaz döneminde 2€ ve gece otobüslerinde bilet fiyatları 3€. Tabii bunlar tek kullanımlık. Birkaç günlük bir tatile gidiyorsanız ve toplu taşımayı sıklıkla kullanmak istiyorsanız 7 günlük, 12 günlük gibi daha uygun fiyatları Malta ulaşım kartları bulunuyor. Detayları turizm danışma merkezlerinden edinebilirsiniz veya bu adresten edinebilirsiniz.

Malta Pass Uc Gunluk Kart

Malta Pass, City Sightseeing yani Hop on Hop Off otobüslerde de geçerli. Normalde City Sightseeing’in bir günlük ücreti 20€. Şehri üstü açık otobüslerle gezmek gerçekten eğlenceliymiş. Malta’da üç farklı rotası var bu otobüslerin. Yeşil yol adındaki  kuzey rota Bugibba’dan başlayıp St. Julians ve Silema’dan geçerek Valletta Waterfront’ta sonlanır. Kırmızı rota ise Malta’nın güney rotası. Valletta Waterfront’tan başlar, Tarxien, Marsaxiokk, Blue Grotto, Hagar Qim Tapınakları’na kadar devam eder. Mavi rota ise Valletta Waterfront’tan başlar ve San Anton Palace, Ta’Qali, Malta Havacılık Müzesi, Mdina, Rabat, Mosta Dome istikametinde ilerler. City Sightseeing hakkınızı ya Malta’da ya da Gozo Adası’nda kullanabilirsiniz. İkisinde de kullanmanız mümkün değil ve sadece bir gün kullanabiliyorsunuz.

Malta Pass nereden satın alınır? Malta Pass kartınızı online olarak satın alabiliyorsunuz. Ancak online satış alımlarınızda otelinize gönderme seçeneği var ve bu hizmet karşılığında sizden 7,5€ talep ediliyor. Bunun yerine Valletta’ya gittiğinizde Malta 5D salonuna giderek kartınızı oradan alabilirsiniz. Biz de Valletta turuna başlamadan önce, ilk olarak Malta5D sinema gösterisine gitmenizi öneriyoruz. Böylece hem kartınızı almış olursunuz, hem de Malta5D’yi ücretsiz izlemiş olursunuz. Ek olarak Malta tarihine bir ön giriş yapmış sayılırsınız. Ancak şöyle bir durum var Malta Pass acentesi olmayan yerlerden Malta Pass satın alırsanız üzerine 3€ koyuyorlar. Mata 5D’de onlardan biri. Malta Pass’i kendi fiyatında almak isterseniz 202 Jewellers St Lucia Street Valletta, Bisazza Street Sliema veya Seabank Hotel Mellieha adreslerine gidebilirsiniz.

Malta Pass kartı ücreti nedir? Turistlerin üç farklı Malta Pass kart seçeneği var. 1 günlük Malta Pass fiyatı 24,95€’dur ve 24 saat geçerlidir. 2 günlük Malta Pass ücreti 39,95€’dur ve 48 saat geçerlidir. Aynı şekilde 3 günlük Malta Pass 72 saat geçerlidir ve ücreti 49,95€’dur. Örneğin 1 günlük Malta Pass kartınızı öğleden sonra kullanmaya başlarsanız, ertesi gün öğleden sonra kullanım hakkınız sona erecektir.