Floransa’nın muhteşem manzarasına sahip olan tepedir Michelangelo Tepesi. Tüm Floransa şehrini ve Arno Nehri’ni bu tepeden izleyebilirsiniz. Tepeye çıktığınızda güneş arkadan battığı için mükemmel sahnelere tanık olursunuz. Adeta bir poster gibi görünür Floransa.

Bu tepeye aynı zamanda Piazzale Michelangelo deniyor. Michelangelo’nun bazı eserleri ile buraya müze yapılacağı düşünüldüğü için bu ismi almış. Özel bir müze yapılmamış ancak, Arno Nehri, Ponte Vecchio, Duomo Katedrali, Santa Croce Kilisesi ve Palazzo Vecchio’nun tek seferde görülebileceği en iyi noktadır. Üstelik bu tepede, Michelangelo’nun Davud heykelinin başka bir kopyasını da görebilirsiniz.

michelangelo tepesi gezi yazisi
michelangelo tepesi arno nehri

Michelangelo Tepesi nerede, nasıl gidilir?

Marketten sevdiğiniz bir içkiyi alıp, Ponte Vecchio Köprüsü‘nden 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesinden sonra ulaşabilirsiniz. Michelangelo Tepesi’ne 12 ve 13 numaralı otobüsler gidiyor olsa da, yürüyerek çıkmanızı tavsiye ederiz. Floransa sokaklarında yürümenin tadı bir başka.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!