Kıymetli taşlarla yapılan sanattan hoşlananlar için bir sergi niteliğindeki Opificio delle Pietre Dure Müzesi, Medici ailesinin önde gelen üyelerinden Ferdinando I de’ Medici tarafından 1588 yılında kurulmuştur.

Dekoratif anlamda öncü olan müzenin ustaları, Medici Şapeli‘ndeki dekoratif unsurları mükemmelleştirmiştir. Tarih boyunca dünyanın birçok noktasına restorasyon konusunda destek veren müzeyi gezerken, yapılan eserlerin renklerine, parlaklıkları ve ayrıntılara hayran kalacaksınız.

restorasyon fabrikasi vitrini 400x266
restorasyon fabrikasi ziyaretleri 400x266

Çiçek, meyve ve hayvan desenlerin önplanda olduğu sanat türünde, dolaplar ve masa üstlerine işlenen resimler de göz kamaştırıcı.

tas fabrikasi masa uzeri 400x266
restorasyon taslari 400x266

Müzenin alt katında yukarıda bahsettiğimiz eserler sergilenirken, üst katta ise bu eserlerin yapımında kullanılan malzemeler sergilenmekte.

tas fabrikasi restorasyon imalati 400x266
tas fabrikasi restorasyon yapimi 400x266

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.