Her Yaşta İnsanı Ağırlayan Prag Lego Müzesi

Dünyanın sayılı Lego müzeleri arasında olan Prag Lego Müzesi, çocuklar başta olmak üzere her yaştan insanı büyük bir keyifle ağırlıyor.

Lego Müzesi’ne giriş yaptığınızda Lego Technic adı verilen tekerlek gibi malzemeler ile birlikte yapılan oyuncakları görüyorsunuz. Bu malzemelerle yapılmış normal arabalar, yarış arabaları, su altı araçları ve birçok büyük araç müzede sergileniyor.

prag lego muzesi teknik oyuncaklar 400x266
prag lego muzesi oyun legolari 400x266

Lego Müzesi’nde aklınıza gelebilecek her türlü aracın Lego oyuncaklarıyla yapılmış halleri mevcut. Lego oyuncakları ile şehirler kurulmuş, sergileniyor. Çocukların, düğmeler vasıtasıyla çalıştırıp durdurabildikleri interaktif oyun alanları da bulunuyor.

prag lego muzesi interaktif oyunlar 400x266
prag lego muzesi odalari 400x266

Lego oyuncakları ile yalnızca küçük yapılar değil, dünyanın önemli turistik noktaları da yapılabiliyor. Müzede Eyfel Kulesi ya da Tac Mahal gibi birkaç örneği mevcut. Bu yapılar, binlerce lego parçası kullanarak hazırlanıyorlar.

prag lego muzesi evler 400x266
prag lego muzesi anit 400x266

Müzede, ziyaretçilerin Lego oyuncaklarıyla oynayabilecekleri bir de oda bulunuyor. Burada onlarca Lego parçasıyla sınırsızca vakit geçirebilirsiniz. Biz de oturduk ve bu odada biraz vakit geçirdik.

prag lego muzesi rotasenin 400x266
prag lego muzesi oyun odasi rotasenin 400x266

Lego Müzesi, basit oyuncakların yanısıra konsept oyuncaklarıyla da ünlü bir yer. Dünya genelinde rağbet gören yapımlara özel koleksiyonlar ile ilgili her şeyi en iyi burada görebilirsiniz.

prag lego muzesi starwars 400x266
prag lego muzesi starwars dark weider 400x266

Prag Lego Müzesi giriş ücreti nedir?

Lego Müzesi, akşam saatlerine kadar açık olduğu için müze planlarınızın en sonuna bırakmanız mantıklı olacaktır. Prag Lego Müzesi oldukça pahalı. Kişi başı 200 CZK vermeniz gerekiyor, çocuklar içinse 120 CZK. Tabii Prag Card’ınız varsa 40% indirimle giriş hakkınız var ve fotoğraf çekimleri için de ekstra 20 CZK veriyorsunuz.