2018 yılı yaklaşırken hepimiz resmi ve dini tatil günlerine bakarak tatil planlarını kafamızda kurmaya başladık. Ancak, bu sene 2018 yılının resmi tatil konusunda pek bol davrandığını söyleyebiliyoruz. İşte 2018 yılında Yılbaşı, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim, Ramazan ve Kurban Bayramları’nın hangi güne denk geldiği, beklenen resmi tatiller ve bayramlar…

  • Resmi Tatiller Hangi Güne Denk Geliyor?
  • Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün?
  • 2018’de Kaç Gün Tatil Yapacağız?
  • Memurlar ve Çalışanlar Kaç Gün Resmi Tatil İzni Kullanacak?

Yılbaşı: 2018 yılının ilk günü Pazartesi, Pazar gecesi 2017 yılının son günü olacak, yeni yıla tatil ile başlıyoruz, yılın ilk resmi tatili. Hafta sonu ile birlikte 3 günlük bir tatile çıkabiliyoruz.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan, 2018 yılında Pazartesi gününe denk geliyor. Yine hafta sonu ile birlikte üç günlük bir tatil bizi bekliyor.

Emek ve Dayanışma Günü (İşçi Bayramı): 1 Mayıs, bu sene Salı gününe denk geliyor. Pazartesi ile birlikte güzel bir dört günlük tatil!

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Olur böylesi diyoruz ve devam ediyoruz.

Ramazan Bayramı: Ramazan Bayramı’nın arefe günü 14 Haziran Perşembe gününe denk geliyor ve bu da yarım günün tatil olması demek. 15 Haziran Cuma, 16 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Pazar günleri ise bayramın diğer günleri.

Demokrasi ve Özgürlükler Günü: 15 Temmuz’un resmi tatil ilan edilmesinden sonra ikinci defa karşımıza çıkacak olan gündür, geçen sene de hafta sonuna denk gelmişti, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu sene de hafta sonuna, yani Pazar gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı: Müjde! İşte en tatlı tatil günleri. Kurban Bayramı’nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. 21 Ağutos Salı, 22 Ağustos Çarşamba, 23 Ağustos Perşembe ve 24 Ağustos Cuma günü bayramın diğer günleri. 9 günlük bir tatil, düşünsenize!

Zafer Bayramı: 30 Ağustos bu sene Perşembe gününe denk geliyor. Cuma izni ile birlikte 4 günlük güzel bir tatil olmaz mı?

Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim, 2018 yılında Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleşince çalışanlar 3 günlük tatil keyfi yapabiliyorlar.

Yıl içerisinde öğrencilerin sömestır tatillerini de değerlendirmek isteyen aile bireyleri için de küçük bir bilgilendirmede bulunalım. 15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman başlayacak? 2017/2018 eğitim – öğretim sezonunda öğrenciler 2018 yılında 20 Ocak Cumartesi günü yarıyıl tatiline başlayacak ve bu tatil 5 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek, Peki 2018 yılında okullar ne zaman kapanacak? Okullar 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek.

Özellikle çalışanların takip ettiği 2018 yılı resmi tatil günleri ile ilgili tüm takvimi aşağıda sıraladık. Yıl içerisinde yapacağınız erken planlama, cebinizi yakından ilgilendirdiği gibi seyahat süresince gezeceğiniz yerleri belirlemeniz ve maddi durumunuzu bu yönde ayarlamanıza fırsat verir. Özellikle seyahat etmeyi seven insanlar erken rezervasyon fırsatlarını kullanarak ucuz uçak bileti ve konaklama için olabildiğince erken davranmak ister. Biz de seyahat takvimizi 3 ila 6 ay öncesinden hazırlarız. Erken hareket etmenin, son dakika davrananlara göre daha avantajlı olduğunu hepimiz biliriz.

2018 yılı, resmi ve dini tatil günleri açısından oldukça kazançlı. Yıllık izinlerinizi de kullanarak birçok şehre ya da ülkeye çizeceğiniz güzel rotalar ile birlikte unutulmayacak bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Hemen plan yapmaya başlayın, mutlu olun.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!