Sabiha Gökçen Havalimanı Otoparkları

Sabiha Gökçen Havalimanı Otoparkları

Havalimanına ulaşmak İstanbul gibi büyük bir şehirde çok vakit kaybettirebiliyor. Özelikle bizim gibi sürekli seyahat eden kişiler arasındaysanız sabahın erken saatlerinde alınan gidiş biletleri ve geç saatlere alınan dönüş biletleri sizi yorabilir. Böyle olunca gece ve sabahın erken saatlerinde otobüs, metrobüs bul, havabüs saatlerini bekle, duraklardan taksiye bin gibi hele de elimizde bavullar varsa çeşitli zorluklarla, havalimanına ya da eve ulaşıyoruz.

Arabası olanlar için durumu daha avantajlı hale getirebilir, direkt olarak evimizden havalimanına ulaşımı sağlayabiliriz. Şahsi araçlarını kullananlar için en büyük dert otoparklar ve otopark ücretleri. Bunu düşünmüşler ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın çevresine aracımızı bırakabileceğimiz ucuz otopark alanlarını işletmeye başlamışlar. Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde hangi otoparklar var? Otopark ücretleri neler? Dikkat etmemiz gereken noktalar neler? Hepsini inceleyelim.

Pegasus Ekopark

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yolculuk yapanlar için uygun fiyatlı otopark seçeneklerinden biridir Pegasus Ekopark. İsminin Pegasus olduğuna bakmayın. Eskiden Pegasus biletinizi göstererek indirim alıyordunuz, ama artık hangi havayolu ile uçarsanız uçun herkese aynı fiyat tarifesini uyguluyorlar. Aracınızı bıraktıktan sonra firmanın ücretsiz servisi ile havalimanına götürüyorlar. Bu süre 5 dakikayı geçmeyecek düzeyde. Dönüşte yine aynı servislerde otoparka dönüşü gerçekleştiriyorsunuz.

Istanbul Sabiha Gokcen Cevresindeki Otoparklar
Sabiha Gökçen Yakınındaki Otoparklar

İspark Sabiha Gökçen Otoparkı

İspark İşletmeleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yakınında da yer alıyor. Havalimanına 5 dakika mesafede yer alan İspark, havalimanına ücretsiz servis hizmeti de veriyor.

Istanbul Sabiha Gokcen Otopark Servisleri
SAW Çevresindeki Otopark Servisleri

Pegasus Ekopark ve İspark Otoparkı nerede ve nasıl gidilir?

TEM’den çıktıktan sonra gişeleri geçin ve sonraki ilk sapak olan Kurtköy – Pendik sapağından ayrılın. Bir süre devam edin, Osmanlı Kavşağı’nı da geçin. Yolun sağında girişi göreceksiniz. İki otopark da yanyana zaten. Cuma gününün erken saatlerinde, bayramlarda karşınıza dolu tabelası çıkabilir. Bunun için alternatif bir çözümünüzün olması gerekiyor.

Havapark

Sabiha Gökçen Havalimanı yakınındaki yeni otoparklardan biri de Havabüs – Havataş tarafından hizmet verilen Havapark. Havalimanına yakınlığı ve ücretsiz servis araçları ile 24 saat hizmet veren yeni bir otopark alanı.

World Atlantis Alışveriş Merkezi Kapalı Otoparkı

World Atlantis’in otoparkını hiç kullanmadık. Burası Avrasya Seyahat Otopark olarak da biliniyor. Otoparkta yine diğerleri gibi 15 dakikada bir kalkan ücretsiz ring servisleri bulunuyormuş. Web siteleri biraz karmaşık, bilginiz olsun diye World Atlantis’in otoparkını da eklemek istedim. Rezervasyon sayfasına ve detaylı bilgilere Eotopark web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Istanbul Saw Pegasus Ispark Otoparklari
Pegasus ve İspark Otoparkları

ParkVia Otopark

Rezervasyon sistemiyle çalışan başka bir otopark daha. Crowne Plaza Hotel Istanbul Sabiha Gökcen Parking olarak geçen ve otelin otoparkının kullanıldığı işletmede de ücretsiz servis hizmeti bulunuyor. Ancak düzenli bir ring sistemi olmadığı için geri dönüşlerde sizin aramanız gerekiyor. Rezervasyon sayfasına ve detaylara ParkVia web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçe Havalimanı Otoparkı

Ve yüksek fiyatlarıyla cep yakan havalimanı otoparkını tercih etmek isteyenlerdenseniz havalimanının içinde, açık ve kapalı seçenekleriyle park imkanı mevcut.

Bu bilgiler zamana göre değişkenlik gösterebilir, kendi araştırmanızı yapmanızda fayda var.