Şile'de Denize Girilebilecek En Güzel Plajlar ve Koylar

İstanbul içinde ve İstanbul’a yakın yerlerde denize girilecek birkaç nokta var ve bu noktalardan biri Şile. Şile’de denize girilecek yerler az değil. Kalabalıktan, insanlardan, betonlardan biraz uzaklaşmak ve plajların dinginliğinde vakit geçirmek için Şile plajları ve koyları listesine buyrun.

Şile beach’lerinde ve plajlarında şezlong, şemsiye, tuvalet, yiyecek içecek noktaları, giyinme kabinleri olduğu için tek tek bunların olduğunu yazmayacağım ki kelime kalabalığı olmasın. Şezlonglar tabii ki her yerde ücretli ve fiyatları da yerine göre ve hafta içi hafta sonu zamanına değişiyor.

Şile Halk Plajı

Şile Halk Plajı, sarı kumlu plajı ile Şile ve İstanbul halkının ilgi odağında. Şile Halk Plajı’nın bulunduğu bölge doğal bir sit alanı. Üstelik mavi bayraklı bir plaj.

Şile Kumbaba Plajı

Bizans İmparatorluğu döneminde kumun faydalı tarafını gördükleri için ve birçok hastalığa iyi geldiğini düşünüldüğü için kum banyosu olarak kullanılan Kumbaba Plajı, Şile plajları arasında tercih edilen plajlardan. Üstelik Kumbaba Plajı, Şile’de kamp yapılacak yerlerden biri. Hem çadır hem de karavan severlerin tercih ettikleri yerlerden biri.

Şile Uzunkum Plajı

Adından da anlaşılacağı gibi uzun bir plajı vardır Uzunkum Plajı’nın. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki plajı mavi bayraklı plajlar arasında.

Şile Ağlayankaya Plajı

Doğanın güzelliği içerisindeki mavi bayraklı plajlardan bir tanesi daha. İstanbul’da denize girilecek yerlerden olan Ağlayankaya Plajı, İstanbul’da olduğunuzu unutturabilecek cinsten.

Golden Beach

Şile’deki başka bir plaj. Önü açık olduğundan rüzgarlı ve dalgalı bir denizi vardır.

Kabakoz Köyü Plajı

İstanbul’da göz önünde olmayan plajlar arasında bulunan Kabakoz Köyü Plajı da son derece sakin yerlerden biri. Üstelik civarda kamp yapanları da görmek mümkün.

Akçakese Plajı

1 kilometre uzunluğu ve tertemiz denizi ile Şile koylarından birkaçını barındırıyor. Sosyal imkanları çok olmadığı için buraya gelenler kendi ihtiyaçlarını da yanlarında getirmeli.