Bektaşağa Göleti

Bektaşağa Göleti

Sinop’un doğal zenginliklerinden biri olan Bektaşağa Göleti, Sinop’un diğer güzellikleri gibi mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Son yıllarda turizme kazandırılan ve çevresel düzenlemesi yapılan Bektaşağa Göleti, aktivitesi bol olmayan, ancak kafa dinlemek için gelebileceğiniz yerlerden biri.

Bektaşağa Göleti çevresinde yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş yolları bulunuyor. Kayık ve deniz bisikletleri ile gölete açılıp keyifli dakikalar da geçirebiliyorsunuz. Göletin sol tarafında da bir gözlem kulesi var. İlgililer kuleye çıkıp panoramik fotoğraf çekebilirler.

Sinop Bektasaga Goleti Trekking Yolu
Sinop Bektasaga Goleti Tesis At Ciftligi

Bektaşa Göleti’nin bulunduğu alana giriş ücretsiz. Aracınızı da ücretsiz bir şekilde, araçlar için ayrılan geniş alana bırakabiliyorsunuz. Bektaşağa Göleti Parkyıldız Tesisleri’nin imkanlarından faydalandığınızda ücret ödersiniz, masalarını kullanmak, mangal ve semaver kiralamak gibi. İşletmeyi kullanmak istemezseniz çevrede özgürce mangal yapabileceğiniz alanlar bulunmuyor. Bunun için Sinop ve Hamsilos tarafında çok güzel yerler var. Bölgede çadır kampına da izin verilmiyor henüz. Yemekleri pahalı olsa da manzarası için kahvaltı yapılabilir.

Sinop Bektasaga Goleti Gezi Notlari
Sinop Bektasaga Goleti Tesis Deniz Bisikleti

Bektaşağa Göleti nerede ve nasıl gidilir?

Bektaşağa Göleti Mesire Yeri, Sinop merkezin güneybatı tarafında, merkezden 22km (25dk) uzaklıkta yer alıyor. Gölete ulaşmak için önce Bektaşağa Köyü’ne ulaşır, ardından tabelalarla gölete varırsınız. Erfelek sınırına çok yakın olsa da Sinop merkeze bağlı bir alandır.