Thousand Islands'da Yapılması Gereken 6 Harika Aktivite

Thousand Islands'da Yapılması Gereken 6 Harika Aktivite

Hiç Thousand Islands’a gittiniz mi? Eğer gitmediyseniz, Ontario’daki en iyi manzaralardan ve deneyimlerden bazılarını kaçırıyorsunuz demektir. Thousand Islands, Saint Lawrence Nehri’ndeki 1.800’den fazla küçük adadan oluşan bir bölgedir. Balık tutma, yüzme, yürüyüş ve tekne gezintisi gibi sizi meşgul edecek pek çok aktivite bulunmaktadır.

Kano Turları

Kano, Thousand Islands’ı keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Thousand Islands’ın berrak suları ve ilginç kaya oluşumlarıyla kano, doğayla yakınlaşmak için güzel bir yoldur. Adalar boyunca gidebileceğiniz birçok farklı kano rotası bulunuyor.

Thousand Islands Kayaking Attraction
1000 Islands Kayaking
Thousand Islands Kayaking And Tent Camping
1000 Islands Kayaking

Yarım gün ya da tam gün kano turları seçenekleriyle nefes kesici manzaraların birebir içinde olun. Kano turlarının hangi aylarda yapılabileceğini kontrol edin. İster yavaş bir kürek çekme etkinliği ister macera dolu bir yolculuk arıyor olun, Thousand Islands’da kano yapmanın unutulmaz bir deneyim olacağı kesin. Dilerseniz tur programlarını inceleyerek konaklamalı kano turlarını da tercih edebilirsiniz.

Helikopter Turları

Thousands Adası, herkesin keyif alabileceği doğal güzelliklere sahip bir yerdir. Helikopter turları ise adayı ve sunduğu birçok güzelliği 1500 feet yükseklikten görmenin en iyi yoludur. Özellikle sonbahar mevsiminde ağaçların birbirinden farklı renkleri sizi rüyada gibi hissettirebilir.

Helikopter turları Gananoque’dan kalkar ve 10-30 dakikalık programlara sahip. Daha uzun süreli programlar da var. Helikopter turları, adalar ile birlikte birçok ünlü ve tarihi yapıyı da yukarıdan görmenizi sağlar.

View Of Thousand Islands By Helicopter
Thousand Islands Havadan Görünümü Fly1000Islands

Gemi ve Tekne Turları

Gemi veya tekne gezileri, bu eşsiz bölgenin doğal güzelliğinin tadını çıkarmanın ve adaları yakından görmenin başka bir yoludur. Su üzerinde vakit geçirmekten ve Thousand Islands’ın muhteşem manzaralarını seyretmekten keyif alacağınızdan eminim.

Thousand Islands Helicopter Tours

Gananoque Bot Line ve Rockport Cruises firmalarının farklı tur seçenekleri var. Bu çeşitlilik kişisel zevklerinize hitap edebilecek turlar olabileceğini ifade ediyor. Dinlendirici bir deneyim için sakin bir günde yavaş bir gemi yolculuğunu deneyin. Biraz daha heyecan verici bir şey arıyorsanız, bilgili rehberlerin yorumlarını ve vahşi yaşamı yakından görme fırsatlarını sunan yolculuklar da vardır. Yemek, eğlence, tarih temalı turlar inanılmaz bir gün geçirmenizi sağlar. Turlar türüne göre birkaç saatlik turlardır ve tur uzunluğuna göre Boldt Castle, Singer Castle ve çevresini görebilirsiniz.

Skydiving

Unutulmayacak bir deneyim daha. Thousand Islands’daki en popüler aktivitelerden biri de paraşütle atlamadır. Gananoque ilk atlayışınızı yapmak için mükemmel bir yerdir. Lawrence Nehri üzerinde yer alan kasaba, suya doğru serbest düşüş yaparken muhteşem manzaralar sunar.

Skydive In Gananoque
Skydive Gan

Eğer adrenalin patlaması yaşamak istiyorsanız, paraşütle atlama kesinlikle size göre bir aktivite. Bir uçaktan atlayıp yere doğru düşme hissi gibisi yoktur. Gananoque’daki Skydive Gan adlı firmayı inceleyebilirsiniz. Atlayışınızı yaptıktan sonra rahatlayabilir ve Thousand Islands’ın inanılmaz manzarasını seyredebilirsiniz.

Yürüyüş Turları

Thousand Islands bölgesi, mevcut birçok yürüyüş rotası mevcut. Her bir rotada, keşfedebileceğiniz birçok tarihi miras ve kültür vardır. Bu turlar, bölgenin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmenin yanı sıra 1000 Islands’ın muhteşem manzaraları görmenizi de sağlar.

Balıkçılık

Balık tutarak geçirilen bir gün kadar rahatlatıcı çok az şey vardır. Thousand Islands bölgesi balıkçılığıyla dünyaca ünlüdür. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok göl ve nehir ile tatlı su balıkçılığı için tercih edilen bir konumdadır.

Balığa çıkmak için en iyi zaman, suyun serin ve balıkların aktif olduğu ilkbahar veya sonbahar aylarıdır. Thousand Islands’da rehberli balıkçılık gezileri de vardır.

Genel olarak, Thousand Islands, Ontario’daki bu deneyimler, doğayla iç içe olmayı ve bölgenin sessiz güzelliğinin tadını çıkarmayı getirir. Sakin sularda kano yapmaktan yemyeşil ormanlarda yürüyüş yapmaya kadar, bu Kanada destinasyonunun doğal olarak tatmin edebileceği birçok seçenek var.