Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler Listesi 2017

Seyahat etmeyi sevenler için vizeler her zaman sıkıntı olmuştur. Belgeleri toplamanın zorluğunun yanısıra cebi de yakan bir tutumu vardır vizelerin. Hal böyle olunca vize derdi ile uğraşmadan girebileceğiniz ülkeleri arıyor gözlerimiz.

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler o kadar da az değil. Bordo pasaport (umuma mahsus) sahibiyseniz Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği, seyahatseverlerden vize istemeyen ülkeler listesine bir göz gezdirmenizde fayda var. Bu ülkelere girerken dolduracağınız bir formla kısa sürede gerekli işlemleri halletmiş oluyorsunuz. Biz vizesiz gidilebilen ülkeleri kıtalarına ayırdık. Böylece daha net anlaşılabilir.

vize istemeyen ulkeler

Avrupa Kıtasında Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

Avrupa’nın büyük bir bölümü Schengen Vizesi ile girilebiliyor. Ancak vize olmadan da Avrupa’nın bazı topraklarına ayak basmanız mümkün. Geçiş Bulgaristan ve Yunanistan olabileceği için bu karayoluyla olmayacak elbette. Havayolu ile aşağıdaki ülkelere gidebilirsiniz. Yalnız Vatikan gibi ülke içinde devlet olan ülkelere gitmeniz için yine en yakın havaalanının vize şartları gerekli.

[table id=1 /]

Asya Kıtasında Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

[table id=2 /]

Amerika Kıtasında Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

[table id=3 /]

Afrika Kıtasında Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

[table id=4 /]

Okyanusya Bölgesinde Vizesiz Gidilebilen Ülkeler

[table id=5 /]

İşte bu ülkelere sırt çantanızı alarak sallana sallana girebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, yanınızda pasaportunuzun, konaklayacağınız yerlerin bir çıktısının ve dönüş uçak biletlerinizin olması gerektiğidir. Ülkeler bu belgeleri gösteremediğiniz takdirde sizi ülkeye almama hakkına sahip olduğunu unutmayın.

Vizesiz gidilebilecek ülkeler listesini her ne kadar güncel tutmaya çalışsak da son durumu ülkelerin konsolosluklarından öğrenmenizde fayda var.