Walt Disney Seyahati Öncesi Bilmeniz Gereken 14 Şey

Walt Disney Seyahati Öncesi Bilmeniz Gereken 14 Şey

Amerika’nın güneyinde yer alan Florida’daki Walt Disney tema ve eğlence parklarına gitmeden önce bilmeniz gereken, daha doğrusu gezinizin daha konforlu ve rahat geçmesi için önerebileceğim birkaç husus var.

Walt Disney World Magic Kingdom gezisi öncesi açılış ve kapanış saatlerini, gitmeden kontrol etmekte fayda var. Talebe göre bir değişiklik olursa diye güncel saatleri önceki gece öğrenmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

 • Eğlence parklarına geç gitmeyin, olabildiğince erken gidin. Hem otoparkta hem de gişelerde kaybedeceğiniz vakti azaltmış olursunuz. Sabahları Disney parkları açılmadan girişte hazır olmak gerekiyor. Günün ilk dakikalarından itibaren olabildiğince az sıra bekleyerek ride’lara binmek gerekiyor. Hatta kalabalık yoğunlaşmadan bir sürüşe birden fazla katılabilirsiniz bile. Aynı zamanda FastPass+’ları boşuna da harcamamış oluyorsunuz.
 • İlk defa Walt Disney’i ziyaret ediyorsanız, gişe görevlileri size, üzerinde ilk defa ziyaret ettiğinizi gösteren bir rozet veriyor.
 • Walt Disney’i yazın ziyaret ediyorsanız bol bol güneşe maruz kalacağınızdan bir şapka ve güneş koruyucu kremi yanınızdan eksik etmeyin. Sonra canınız çok yanar 🙂

Magic Kingdom Tom Island Gol Gezi
Magic Kingdom Sindirella Kalesi Ve Golu
 • Tema park içerisinde içilebilir su noktaları bulunuyor. Dışarıdan doldurulabilir şişe de getirebilirsiniz, getirmeseniz de içerideki içme suyu çeşmelerinden yine de faydalanabilirsiniz.
 • Tüm eğlenceler girdiğiniz eğlencenin konseptinde bir dükkana çıkıyor. Ve tahmin edersiniz ki bu dükkanlarda fiyatlar bir hayli yüksek. İlla hediyelik bir şeyler almak istiyorsanız Orlando’daki alışveriş mağazalarını deneyebilirsiniz.
 • İyi planlama için yapmanız gereken şey cep telefonunuza My Disney Experience uygulamasını indirmek. Hem Android hem IOS için uygulaması bulunuyor. My Disney Experience uygulaması hangi etkinlikte ne kadar kuyruk olduğunu anlık olarak görebileceğiniz bir uygulama. Bekleme sürelerini kontrol ederek uzun kuyruklardan kaçınabilirsiniz.
 • My Disney Experience uygulamasını kullanarak yemek siparişi verebilir ve sıra beklemekten kurtulabilirsiniz. Sipariş ettikten sonra I’m Here butonuna tıklayın. Yemeğiniz hazır olunca bilgilendirileceksiniz.
 • Çocukla Orlando seyahati gerçekleştiriyorsanız Magic Kingdom’da da çocuklarınızın yüksekliğinin önemli bir husus olduğunu unutmayın. Her sürüşte belli bir yükseklik kriteri var ama eğer çocuğunu bu kriterin altında kalıyorsa sürüşe katılamıyorsunuz.
Magic Kingdom Gezisi Florida
 • Sulu sürüşlerde hazırlıklı olmak önemli. Sudan koruyan bir şey yoksa üzerinizde bir de üzerinizi kurulamakla uğraşırsınız. Tema parklarda birkaç dolara pançolar satılıyor. Hem Universal Studios‘da hem de Walt Disney’da çok işimize yaramıştı. Çantanın üzerine geçirebildiğimiz için sulu sürüşlerdeki ücretli dolaplara da bırakmaya gerek kalmamıştı eşyalarımızın ıslanmaması için. Yanınızda bir de poşet bulundurursanız hem çantanızın sürüş esnasında hem de ıslanan eşyalarınızı ya da pançonuzu sürüş sonrasında bu poşete koyabilirsiniz.
 • Walt Disney World’ün en popüler aktivitelerinden biri Disney’in ünlü karakterleri ile birlikte fotoğraf çektirmek. Cindirella, Ariel, Donald Duck, Winnie The Pooh & Tigger, Rapunzel, Peter Pan, Minnie Mouse gibi birçok Disney karakterleri ile fotoğraf çektirmek için harika bir fırsat.
 • Sürüşlere katılamayacak bir çocuğa sahipseniz Child Swap ya da Ride Swap imkanından faydalanabilirsiniz. Yetişkinlerden biri sürüşe katılır, diğeri çocuğu bekler. Sürüş bitince diğer yetişkin çocuğa bakarken, çocuğa bakan yetişkin de sırayı tekrar beklemeden ride’a katılır.
 • Tema parktaki restoranlar, yiyecekler, içecekler genel olarak pahalıdır, Walt Disney’de de pahalı olduğundan parka girmeden önce, kendinize şöyle güzel bir sandviç hazırlayın. Ve bu sandviçi bekleme sırasında yiyebilirsiniz. Böylece hem yemek kuyruğunda, hem de yemek yerken vakit kaybetmemiş olursunuz. Cips, kurabiye, ton balığı gibi farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Onca koşturmak insanı acıkıyor ve bir şekilde karnınızı doyurmak istiyorsunuz.

Magic Kingdom Walt Disney Yemek Zamani
Magic Kingdom Walt Disney Seftali Dondurmasi
 • Günün son dakikalarında, gün içinde saatler süren sıralara binme şansı elde edebilirsiniz. Kapanışa 2 dakika kalsa bile sıraya girin, sıradakiler mutlaka ride’a bindirileceklerdir.

Magic Kingdom Micky Minnie Mouse Sapkasi
Magic Kingdom Main Street Usa Insanlari
 • Walt Disney’in alt tarafı, görevlilerin ve eşyalarının bir bölgeden başka bir bölgeye daha rahat ve ziyaretçilere görünmeden geçebilmeleri için labirent gibi tünellerden oluşuyor. Alt katta çalışanlar için başta ofisler, yiyecekler hazırlama noktaları, kostümler için çamaşırhaneler, bakım sistemleri, saç makyaj alanları olmak üzere farklı bir dünya var. Disney’i gezerken farkındaysanız konseptten başka bir şey görünmüyor. Her yerde ağaç olmasının nedeni birçok her şeyi izole etmek. Disney’in büyüsünü kaçırmamak için gökyüzünden uçak geçişi bile engelleniyor.