Avrupa ve Anadolu Yakasından Ataşehir’e Ulaşım Seçenekleri

admin
|

Herkesin hayatında bir yolculuk vardır, işe gidip gelme, okula gidiş-geliş, sevdiklerine ulaşma çabası… Bu rehberle, Ataşehir’e gitmek isteyen yolcuların her birine en iyi ve en hızlı yolculuk yöntemlerini sunmak için buradayız. En popüler seçeneklerimiz: Marmaray, Metro ve Metrobüs.

Avrupa Yakası’ndan Marmaray ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Güneş Avrupa’da doğarken, Marmaray sizinle birlikte Ataşehir’e doğru yolculuğa çıkıyor. Sabah saatlerinde Halkalı, Mustafa Kemal veya diğer Avrupa yakası duraklarından Marmaray’a atlayın ve aklınızdaki tüm karmaşayı bırakın.

Sizi İstanbul Boğazı’nın altından geçirerek, Anadolu yakasına Ayrılık Çeşmesi’nde bırakacak. Sonra hızlı bir yürüyüşle Koşuyolu Köprüsü’ne varacaksınız.

  • Batı Ataşehir’e gitmeyi düşünüyorsanız, 14 BK numaralı belediye otobüsü sizin en iyi arkadaşınız olacak.
  • Ancak Doğu Ataşehir’i tercih ediyorsanız, 19 EK numaralı otobüsü seçin.

Alternatif olarak, Ataşehir minibüslerini de kullanabilirsiniz. Bu minibüsler Üsküdar’dan başlar ve Koşuyolu köprüsünü aşıp Ataşehir’e ulaşır.

Avrupa Yakası’ndan Marmaray ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasında bir Marmaray durağına yakın mısınız? Mükemmel! Doğu Ataşehir’e gitmek için en hızlı yolculuk yönteminiz Marmaray. Sabahın ilk ışıklarıyla Gebze, Darıca veya diğer Anadolu yakası duraklarından Marmaray’a binin, hızla Bostancı durağında inin ve 10 numaralı belediye otobüsüne geçin.

Kadikoy Ulasim Secenekleri
Ekin Yalgin

Batı Ataşehir’e gitmek isteyenler için durak aynı, ama bu kez Marmaray’dan Ayrılık Çeşmesi durağında inip 14 BK numaralı belediye otobüsüne veya Üsküdar’dan hareket eden Koşuyolu köprüsü istikametindeki Ataşehir minibüslerine bineceksiniz.

Avrupa Yakası’ndan Metrobüs ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Metrobüs, Avrupa yakasından Kadıköy’e gitmek için sizin 24 saatlik can dostunuz. 34 A, 34 AS, 34 G veya 34 Z numaralı metrobüslerle Uzunçayır’a geçiş yapabilirsiniz. Sonrasında Batı Ataşehir’e gitmek için 14 BK, Doğu Ataşehir’e gitmek içinse 19 EK numaralı otobüsler sizi bekliyor olacak. Alternatif olarak, Ataşehir minibüslerini de tercih edebilirsiniz.

Anadolu Yakası’ndan Metro ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasında oturuyor ve hızlı bir yolculuk yapmak mı istiyorsunuz? Öyleyse, Tavşantepe – Kadıköy metro hattını kullanabilirsiniz. Yeni Sahra durağında inin ve Batı Ataşehir için 8 A, Doğu Ataşehir içinse 16 M, 14 ŞB veya 19 EK numaralı otobüslerle yolculuğunuza devam edin.

Kadikoye Nasil Ulasilir
Ekin Yalgin

Avrupa Yakası’ndan Metro ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasında ve Ataşehir’e gitmek mi istiyorsunuz? O zaman Hacıosman – Yenikapı metro hattı sizin için ideal. Zincirlikuyu durağında inip 34 A, 34 AS, 34 G veya 34 Z numaralı metrobüslere geçiş yapın ve Anadolu Yakasındaki Uzunçayır durağında inin. Batı Ataşehir’e gitmek için 14 BK, Doğu Ataşehir’e gitmek içinse 19 EK numaralı belediye otobüsüne binin veya Ataşehir minibüslerini tercih edin.

Otobüs ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir?

Son olarak, otobüsler! Taksim’den Batı Ataşehir’e gitmek için 256, Beşiktaş’tan 112 ve Kadıköy’den 8A numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Doğu Ataşehir’e gitmek içinse Taksim’den 256, Kadıköy’den ise 19 EK ve 14 ŞB numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.