Çatalca Piknik Alanları: En İyi Mangal Yerleri

Çatalca Piknik Alanları: En İyi Mangal Yerleri

Aileyle kaliteli zaman geçirmek isteyenler için İstanbul'a en yakın çözüm: Çatalca'daki piknik ve mangal yerleri! Bu doğa harikası mekanları keşfedin.
admin |

Kentin gürültüsünden kaçıp huzuru doğada bulmak isteyenler için İstanbul’a en yakın kaçış noktalarından biri Çatalca’da saklı! Çatalca piknik alanları, ailenizle birlikte vakit geçirmek, mangal yerleri arasında en güzellerini keşfetmek ve İstanbul’un yoğun temposundan uzaklaşmak için ideal bir tercih.

Çatalca Piknik Alanları

Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı

Çatalca’nın uzak köylerinden biri olan Çiftlikköy, geniş alanı ile diğer piknik yerlerine nazaran daha sakin, daha tenha. Özellikle hafta içi. Masalar birbirlerine yakın değil. Aralıklı olarak konumlandırılmış. Girişi ücretli. Araba başı ücret alınıyor.

Ciftlikkoy Tabiat Mesire Alani Arazisi

Çiftlikköy Tabiat ve Mesire Alanı‘nda yiyecek ve içecek temin edilemezken, mangal isterseniz alabiliyorsunuz. Piknik alanına giderken alışverişinizi yapmalısınız. İçeride suyu içilebilen çeşme var, hassas değilseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Tuvaletlerini kullanmak isterseniz cüzi bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. Tuvalette peçete, sabun, bulaşık alanında deterjan olmaz. Burada ya da başka bir yerde hepsini kendiniz temin etmelisiniz.

Çatalca Piknik Sefası

Çatalca köylerinden Gökçeali köyünde bulunuyor bu piknik alanı. Normalde 6 kişilik masa ücreti ödüyorsunuz. Hafta içi ve hafta sonu ücretleri farklı. Bu ücrete dahil olan masa örtüsü serme, çatal bıçak vermeleri gibi hizmetler var. Mangal getirip közünü de hazırlıyorlar. Siz sadece yanınızda getirdiğiniz yemeği pişiriyorsunuz.

Catalca Piknik Sefasi
Şaban Kunduracı
Catalca Piknik Sefasi Keciler
Şaban Kunduracı

Çocukların ilgisini çekebilecek hayvanat bahçesi, parklar, koşturma alanları, trambolin bulunuyor. Açık büfe kahvaltı hizmeti de bulunuyor. Açık büfe kahvaltı almak isterseniz masa ücreti ödemiyorsunuz. Fiyatları birbirine yakın geliyor. Kişi sayınıza bağlı olarak bir hesap yapmalı ve uygunluğuna ona göre karar vermelisiniz.

Şıramandere Piknik Alanı

Şıramandere Piknik Alanı‘nda giriş ücretleri kişi başı olarak alınıyor. Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz bir büfe bulunuyor, ücret karşılığı yanmış mangal da alabilirsiniz. Organizasyon olduğu dönemlerde müşteri almadıkları için organizasyon olup olmadığını önceden öğrenmek en iyisi. Beklentilerinizi çok yüksek tutmamak şartıyla tercih edilebilir.

İhsaniye Piknik Alanı

Donanımlı bir piknik alanı olmasa da birbirine uzak masaların bulunduğu bir yer. Sessiz bir yer. Boş bir yeşil alan ve etrafı ormanlık ağaçlarla çevrili. Tüm eşyalarınızı ve yiyeceklerinizi kendinizin getirmesi gereken doğa içinde bir piknik alanı.

Burası köy muhtarlığı tarafından işletiliyor. Araç ücreti alınıyor ve tuvaletler de ücretli. Çadır ve karavan kampı imkanı da olan İhsaniye Piknik Alanı‘nda zaman zaman şenlikler yapılıyor.

Sonuç

Çatalca’nın bu eşsiz piknik alanları, şehir hayatının stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak doğal güzellikler sunuyor. Mangal yapmanın, yeşilin içinde vakit geçirmenin keyfiyle birlikte ailenizle güzel anılar biriktirebileceğiniz bu yerler, İstanbul’a yakınlığıyla da cazip bir alternatif oluşturuyor. Hafta sonunuzu renklendirecek, huzur dolu bir kaçış arıyorsanız, Çatalca piknik alanları sizi bekliyor.