rotasenin.com

İstanbul Eskişehir Yüksek Hızlı Treni: Hızın ve Konforun Buluştuğu Seyahat Deneyimi

Yolculuğunuzun hızlı, konforlu ve keyifli geçmesini sağlayan İstanbul-Eskişehir Yüksek Hızlı Treni, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından başarıyla işletiliyor. İster iş seyahati ister gezi olsun, bu hızlı tren, Eskişehir ile İstanbul arasındaki mesafeyi kısaltıyor ve size eşsiz bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Yüksek Hızlı Trenin Vagonları ve Özellikleri

Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Treni, üç farklı modelden oluşan vagonlara sahip. Bu vagonlar, yolcuların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun olarak tasarlanmış.

  • Ekonomi Vagon: Bu vagonlar, ekonomik bir seyahat deneyimi yaşamak isteyenler için ideal. 2+2 oturma düzenine sahip olan bu vagonlar, konforlu bir yolculuk sunuyor.
  • Yemekli Vagon: Hızlı trenin yemekli vagonlarında, yolculuğunuz boyunca lezzetli ve çeşitli soğuk yiyecekler ve içecekler servis ediliyor. Bu vagonlar, mükemmel bir seyahat deneyimi için her şeyi bir arada sunuyor.
  • Business Vagon: 2+1 oturma düzenine sahip olan bu vagonlar, daha geniş ve rahat bir yolculuk deneyimi sunuyor. Business vagonlar, birinci sınıf hizmet ve konfor sunmak üzere tasarlanmış. Ayrıca, bu vagonların yarısını oluşturan business kompartmanlarında dört kişi aynı anda rahatça yolculuk yapabiliyor.
Eskisehir Istanbul Yuksek Hizli Tren Fotograflari
Ekin Yalgin

Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Biletleri Nasıl Satın Alınır?

Bir sonraki Eskişehir-İstanbul seyahatinizi Yüksek Hızlı Trenle gerçekleştirmeye karar verdiniz mi? O zaman biletinizi almak için adımları hemen paylaşıyorum:

  1. Online Bilet: Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde, biletinizi kolaylıkla online olarak satın alabilirsiniz. TCDD’nin resmi e-bilet sitesinden veya TCDD E-Bilet mobil uygulaması üzerinden bilet alabilirsiniz. Böylece evinizden çıkmadan bile tren biletinizi güvenle satın almış olursunuz.
  2. Bireysel Bilet: Eğer internet üzerinden bilet alma konusunda endişeleriniz varsa, yüz yüze iletişimi tercih edebilirsiniz. Eskişehir-İstanbul YHT rotasında hizmet veren tüm TCDD tren istasyonları ve tren garlarında bulunan gişelerden biletinizi rahatlıkla alabilirsiniz.
  3. Telefonla Bilet: Tercihinizi telefon üzerinden görüşerek bilet almak yönünde kullanmak isterseniz, TCDD İletişim Hattı olan 444 8 233 numarası üzerinden yolcu hizmetleri ile görüşme gerçekleştirip biletinizi alabilirsiniz.

İstanbul-Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Güzergahı

Eskişehir’den İstanbul’a olan yolculuğunuz sırasında, Yüksek Hızlı Trenin geçeceği durakları aşağıda bulabilirsiniz:

Yüksek Hızlı Tren, Eskişehir’den hareket ettikten sonra sırasıyla Bozüyük YHT, Bilecik YHT, Arifiye, İzmit YHT, Gebze, İstanbul (Pendik), İstanbul (Bostancı) ve İstanbul (Söğütlüçeşme) duraklarında duruyor. Akşam seferlerinde ise, Yüksek Hızlı Tren son olarak Halkalı durakında yolculuğunu tamamlıyor.

Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri

Eskişehir-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren seferleri, 2023 yılında da yolcularına hizmet vermeye devam ediyor. TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden günlük olarak güncellenen sefer saatlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eskisehir Istanbul Yuksek Hizli Tren
Ekin Yalgin

Eskişehir-İstanbul arasındaki yolculuk süresi, hızlı ve konforlu seyahat olanağı sunan Yüksek Hızlı Tren ile ortalama 2 saat 50 dakika ile 3 saat 5 dakika arasında değişiyor. Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerine bağlantı adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren 2023 Bilet Fiyatları

Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 2023 yılı bilet fiyatları, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir. Ekonomi vagon, business vagon ve business kompartman bilet fiyatlarını inceleyelim:

Ekonomi Vagon Bilet Fiyatları

Yenilenen fiyat listesiyle Ekonomi Vagon için biletler satışa çıktı. Tam bilet 280₺’ye alınabilirken, 13-26 yaş arasındaki gençler ve öğretmenler için bilet fiyatı 240₺ olarak belirlendi. 60-64 yaş arası için %15 indirim uygulanmakta ve bilet 240₺’ye satılmaktadır.

65 yaş ve üzeri yolcular için biletler %50 indirimli ve 140₺’ye satılmaktadır. Ayrıca, TSK personeli, TCDD personeli ve basın personeli için biletler 240₺’den, TCDD personeli için ise 225₺’den satışa sunulmuştur. 7-12 yaş arası çocuklar için bilet fiyatı 140₺ olarak güncellendi.

Business Vagon ve Kompartman Fiyatları

Business Vagon ve Business Kompartman kategorilerinde 2023 yılında bilet fiyatları yeniden düzenlendi. Business Vagon’da tam bilet 420₺, genç bilet, öğretmen bilet, 60-64 yaş arası bilet, TSK ve diğer personel biletleri ise aynı fiyat üzerinden 420₺’dir.

Bu kategoride 7-12 yaş arası çocuk biletleri de 420₺’ye satılmakta ve 2020 yılında kaldırılan indirim uygulaması bu yıl da devam etmektedir. Business Kompartman biletleri ise 550₺ üzerinden satılmakta ve tüm kategoriler için bilet fiyatı aynıdır. Bu kategoride de indirim uygulaması bulunmamaktadır.

Unutmayın, Halkalı’ya giden trenler için bilet ücretleri bir miktar daha yüksektir.