Mihrabat Korusu: Boğaz Manzaralı Kahvaltısıyla Eşsiz Mesire Yeri

Mihrabat Korusu: Boğaz Manzaralı Kahvaltısıyla Eşsiz Mesire Yeri

Mihrabat Korusu, kahvaltıyı Boğaz manzarasıyla buluşturan eşsiz bir mesire yeri. İstanbul'da nerede ve nasıl gidilir, giriş ücreti ve fiyatları.
admin |

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda göz alıcı bir manzara sunan en muhteşem korulardan biri olan Mihrabat Korusu, Kanlıca’nın etkileyici sırtlarında konumlanmıştır. Bu eşsiz koru, yaklaşık 3 kilometrekarelik bir yürüyüş alanıyla birlikte, Ortaköy Sahili, Rumeli Hisarı ve İstinye Koyu gibi nefes kesici manzaraları seyirlerken büyüleyici bir deneyim sunuyor.

Mihrabat Korusu, misafirlerini çam ağaçlarının canlı ve taze kokusuyla karşılıyor; içinde kafe, restoran, organizasyon alanları, geniş bir otopark ve çocuk parkları bulunuyor.

Mihrabat Korusu Kahvaltı ve Fiyatı

İstanbul’un kalbinde, bir yemyeşil cennet parçası olan Mihrabat Korusu’nda Boğaz’ın nefes kesici manzarası eşliğinde kahvaltı keyfini çıkarabilirsiniz. Hem hafta içi hem de hafta sonu, kahvaltı hizmetleri kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

2023 yılı itibarıyla, hafta içi kahvaltı ve sınırsız çayın maliyeti 340 TL, hafta sonları ve bayram günleri bu fiyat 380 TL’ye çıkıyor. Ancak 0-6 yaş arası çocuklar için kahvaltı ücretsiz.

Masal Bahçesi: Mihrabat Korusu’ndaki Büyülü Mekan

Mihrabat Korusu, özel organizasyonlarınız için ideal bir mekan olan Masal Bahçesi’ni de içinde barındırıyor. Boğaz’ın olağanüstü güzelliği eşliğinde, Masal Bahçesi unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Mihribat Korusu Nerede Nasil Gidilir

Masal Bahçesi’ni diğer mekanlardan ayıran bazı özellikler:

  • Panoramik boğaz manzarası: Boğaz’ın panoramik görüntüsünü tam anlamıyla deneyimleyebileceğiniz bir noktadan keyfini çıkarabilirsiniz.
  • 800 kişilik davet alanı: Geniş ve ferah bir alanda, büyük çaplı etkinliklere ev sahipliği yapabilir.
  • İki ayrı teras düzeninde kullanım: Daha özel ve ayrıcalıklı bir deneyim için, mekanın iki ayrı terasını kullanabilirsiniz.
  • Müstakil mutfak ve servis birimleri: Masal Bahçesi, misafirlerine en iyi hizmeti sunabilmek adına, kendi mutfak ve servis birimlerine sahip.
  • Üç ayrı otopark alanı: Misafirlerinin konforu için, mekanın çevresinde üç farklı otopark alanı bulunuyor.
  • Çeşitli etkinliklere uygunluk: Her türden etkinliğe ev sahipliği yapabilecek bir alana sahip olması.

Mihrabat Korusu’nun Giriş Ücretleri

Mihrabat Korusu’na giriş yapabilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Fakat, koruya özel aracınızla girecekseniz 35 TL tutarında bir otopark ücreti ödemeniz gerekir.

Mihrabat Korusu: Nerede ve Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusu, muhteşem doğası ve deniz manzarası ile tanınan, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki en güzel ilçelerden biri olan Beykoz’da bulunuyor. Koru, Beykoz ilçesinin Kanlıca bölgesinde yer alıyor.

Mihrabat Korusu’na ulaşmak için Üsküdar ilçesinden hareket eden 15, 15P ve 15T numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüsle giden ziyaretçiler, trafik durumuna bağlı olarak ortalama bir saat içinde koruya varabilir. Kanlıca durağında indikten sonra yalnızca 2 dakikalık bir yürüyüşle koruya ulaşabilirsiniz.

Ek olarak, ister Avrupa Yakası’ndan ister Anadolu Yakası’ndan olsun, özel araçlarınızla da koruya kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışından çıktıktan sonra Mihrabat Korusu tabelalarını takip etmek yeterli olacaktır.

Sonuç

Mihrabat Korusu, İstanbul’un büyüleyici doğasının kalbinde, Boğaz’ın manzarasının eşsiz güzelliğini deneyimlemek isteyenler için bir cennettir.