Ant Kamping, Erdek‘te kuş seslerinden uyuyamayacağız, upuzun ağaçlardan güneşin girmekte zorlandığı harika bir çadır ve karavan kamp alanı. Marmara Bölgesi kamp alanları arasında zirveyi zorlayacak derecede temiz ve düzenli olan bu kamping alanını neden tavsiye etmeyelim?

Kamp alanı oldukça temiz. Kamp alanına girdiğinizde özenle işletilen bir yer olduğu kendini hemen belli ediyor. Yerde bir tane çöp bulamazsınız. Zaten Ant Kamping kurallı bir kamp alanı ki biz de kurallı kamp alanlarını çok severiz. Türkiye’de bu şekilde kurallı olan kamp alanı çok az sayıda ve Ant Kamping de bunlardan biri.

erdek cadir kampi ant kampingErdek Çadır ve Karavan Kamp Alanı Ant Kamping

İşletmeci Ahmet Abi’nin seçiliciliği kampın kalitesinin artmasına vesile oluyor. Ant Kamping yaz sezonunda hizmet veriyor. Biz gittiğimizde açılışının 2. günü olmasına rağmen müdavimleri gelmişti hemen. Sakin ve tenha hali iyiydi, yazın nasıl olur bilemiyoruz. Eylül’ün ortasına doğru da kapatıyorlarmış.

ant kamping cadir alani
ant kamping cadir ici manzarasi

Karavan kamp alanı olarak da Ant Kamping iyi seviyede. Tuvalet boşaltma noktası, su takviyesi gibi karavanların ihtiyaçlarına çözüm olarak da kullanılabiliyor. Kamp alanının ortasında bir de mutfak bulunuyor. Buzdolabını kullanabiliyor, bulaşıklarınızı burada yıkayabiliyor, yemeklerinizi burada yapabiliyorsunuz.

balikesir erdek kamp alani karavan kampingErdek Kamp Alanları
balikesir erdek kamp alani ant kamping

Bir kamp alanının temizliğini, hijyenini tuvaletleri belirler ya, işte buranın tuvaletleri de her daim temiz, keza 24 saat sıcak suya sahip banyosu da öyle. Aldığı paranın hakkını veren bir işletme olduğunu söyleyebilirim. Kamp alanının halk plajına açılan bir kapısı da var. Alanın kıyı kesimi kumdan plaj, denizine girmedik ama denizinin özel bir durumu yok, standart Marmara Denizi nasılsa burası da öyle gibi görünüyor.

balikesir erdek karavan kamp alaniBalıkesir Erdek Karavan Kamping

Özel aracınızla geliyorsanız aracınızı parkedebileceğiniz bir park alanı var kampın içinde, girişinde. Bu sakin ortamı araç sesi bozmasın diye çadırların yanına araçla girilmiyor. Eşyalarınızı tekerlekli bir taşıyıcıyla taşıyabiliyorsunuz çadır kuracağınız yere.

ant kamping tasima araci
ant kamping mutfak bolumu

Ant Kamping çadır ve karavan fiyatları nedir?

Öncelikle yetişkin ücreti 12TL. Aracınızla gidiyorsanız otoparka parketmek için 6TL ödemeniz gerekiyor. Gelelim çadır ücretlerine. Çadırınız kaç kişilikse ona göre hesaplanıyor. 1, 2, 3 ve 4 kişlik çadırlar farklı ücretlendiriliyor. Sırasıyla 11TL, 18TL, 27TL ve 36TL. Karavan, motorsiklet ve diğer detaylardaki güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ant Kamping nerede ve nasıl gidilir?

Ant Kamping, Marmara Denizi’nin güneyinde, Bandırma ile Erdek yarımadasının birleştiği ince noktanın batısında yer alan bir kamp alanı. Ant Kamping’in iki tarafında da kamp alanı var. Biri Kapıdağ Camping, diğeri Mysia Kamp Alanı. Kapıdağ Çadır Kamp Alanı, Ant Kamping ile tellerle belirlenmiş sınırı. Kamp alanında ne olup bittiğini buradan görebiliyorsunuz. Mysia ile aradan bir yol geçiyor, orası başka bir yer gibi.

Kamp alanın İstanbul’dan deniz otobüsü ile ulaşmak için Yenikapı Bandırma deniz otobüsüne binip, Bandırma Limanı’na, oradan da 15 dakikalık (13km) bir otobüs yolculuğuyla kamp alanına ulaşabiliyorsunuz. İstanbul tarafından ulaşımı kolay olduğundan rahatlıkla gelmek mümkün olabiliyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!

Youtube'da Takip Edin!

Adres: Belkıs Mahallesi, Düzler Mevki, Erdek, Balıkesir