rotasenin.com

Beşiktaş’taki En İyi ve Lezzetli 8 Kahvaltı Mekanı

Beşiktaş, İstanbul’un kalbi ve ruhu, birçok kültür ve sanat etkinliği ile renklendiği gibi, lezzetli yemeklerle de hayat buluyor. Bugün sizi, Beşiktaş’ın en güzel kahvaltı köşelerine götürüyoruz.

Rüzgarı tam karşınıza alın, burnunuza gelen kahve kokularına kulak verin ve şehrin yoğunluğunda yavaşça uyanmanın keyfine varın. İşte size Beşiktaş’ın en keyifli kahvaltı mekanları!

Beşiktaş’ın En İyi Kahvaltı Mekanları

Emirgan Sütiş, Akaretler

Eğer İstanbul’da kahvaltı deyince aklınıza gelen ilk markalardan biri Emirgan Sütiş ise Akaretler şubesine gitmekten geri durmayın. Hem lezzet hem çeşitlilik açısından ziyaretçilerine sınırsız bir kahvaltı dünyası sunuyor.

Alakart servisi, kahvaltıya farklı bir boyut kazandırıyor. Hem istediğinizi seçebilme özgürlüğüne sahip oluyor, hem de karnınızı istediğiniz miktarda doyurabiliyorsunuz.

Besiktas Kahvalti Yerleri
Ekin Yalgin

Kalabalık gruplarla ziyaret etmek, bu çeşitlilik karşısında farklı lezzetler denemeniz açısından oldukça keyifli olabilir. Ancak yoğunluk sebebiyle, özellikle hafta sonları, erken saatlerde gitmek faydalı olabilir.

Carmenta Kahvaltı Cafe

Beşiktaş’ın meşhur Kahvaltıcılar Sokağı’nda bulunan Carmenta Kahvaltı Cafe, fiyat performans oranıyla dikkat çekiyor. İki kişilik spesiyal serpme kahvaltı sundukları seçenekler arasında. Hafta içi sınırsız çay eşliğinde doyurucu bir kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz.

Şairler Kahvesi

Beşiktaş Akaretler’deki bir başka adres de Şairler Kahvesi. İsmini hemen karşısındaki Şairler Parkı’ndan alan bu kafe, geniş çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Kahvaltı menüsünde söğüş tabağı, çeşitli peynirler, karışık zeytin, patates kızartması, jambon, bal-kaymak ve reçel gibi pek çok lezzet bulunuyor.

Balkon Cafe & Kahvaltı

Beşiktaş’ta bir diğer popüler durak da, Balkon Cafe & Kahvaltı. Her türlü lezzetin bir arada bulunduğu çift kişilik serpme kahvaltısını tatmanızı tavsiye ederim.

Taze sebzelerle hazırlanan söğüş tabağı, çeşitli peynir ve zeytin tabakları, acuka ve bal kaymak gibi geleneksel tatlar, bu mekanda yerinizi alırken gözlerinizi kamaştırabilir. Menemeni ve muhlaması ise ayrı bir yer tutuyor kalplerde.

Malta Köşkü ve Kır Kahvesi, Yıldız Parkı

Eğer doğanın kucağında, huzurlu bir kahvaltı yapmayı planlıyorsanız, Yıldız Parkı içerisindeki, BELTUR tarafından işletilen Kır Kahvesi ve Malta Köşkü‘nü öneririm. Kır Kahvesi, doğal ortamıyla sizi şehir karmaşasından uzaklaştırırken, Malta Köşkü boğaz manzarasıyla gözlerinizi kamaştırıyor.

Besiktas Kahvalti Mekanlari
Ekin Yalgin

Suflör Cafe

Kahvaltıdan ziyade, bir tatlı molası vermek isterseniz Suflör Cafe’yi deneyin. 15 çeşit sufle ile tatlı bir yolculuğa çıkan bu mekan, çizgi roman konseptiyle fark yaratıyor. 90’lar ruhunu hissettiren bu yer, lezzetinin yanı sıra yaptığı tatlı sürprizlerle de beğeni topluyor.

Çakmak Kahvaltı Salonu

Lezzet odaklı bir kahvaltı deneyimi için Çakmak Kahvaltı Salonu’nu denemelisiniz. Beşiktaş Kahvaltıcılar sokağının ilk mekanlarından biri olan bu salon, çingene salatası, acuka ve bal kaymak gibi lezzetleriyle ön plana çıkıyor.

Tulum peyniri ve balı memleketleri olan Erzincan’dan getiriyorlar, böylelikle kahvaltınıza otantik bir dokunuş ekliyorlar. İsterseniz serpme kahvaltı, isterseniz menüden seçim yapabilirsiniz.

Bikahvaltı Kafe

Kahvaltıcılar Sokağı’nda yer alan Bikahvaltı Kafe, serpme kahvaltı servisiyle dikkat çekiyor. Çeçil peyniri, beyaz ve kaşar peyniri, zeytin tabağı, acuka, tereyağ, bal-kaymak ve ev yapımı patates kızartması gibi pek çok seçenekle birlikte, sınırsız çay eşliğinde keyifli bir kahvaltı sizleri bekliyor.

Sonuç

Her biri birbirinden eşsiz bu kahvaltı mekanlarında, Beşiktaş’ın ruhunu hissederken, damağınızda unutulmaz bir tat bırakacak bir deneyim yaşayacaksınız.