Çatalca’nın En Lezzetli Sabahları: En İyi 7 Kahvaltı Mekanı

admin
|

İstanbul’un huzurlu ve doğal güzellikleriyle dolu Çatalca ilçesi, birbirinden farklı ve özgün kahvaltı mekanları ile tanınıyor. Peki, Çatalca’da kahvaltı yapabileceğiniz en iyi yerler hangileri? İşte Çatalca’daki en iyi kahvaltı mekanları.

Çatalca’daki En İyi Kahvaltı Mekanları

Flamingo Köy, Çatalca

Hafta sonları doğaya kaçış rotalarından biri olan Çatalca’da bulunan Flamingo Köy, hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor.

Catalca Kahvalti Mekanlari Flamingo Koy

Flamingoköy kahvaltısı hafta içi serpme olarak, hafta sonu ise açık büfe olarak sunuluyor. Bu mekanda kahvaltının keyfini sürerken, yanı başınızda sizlere eşlik eden flamingoların güzelliği sizi büyüleyecek.

Ters Ev Mangal & Kahvaltı, Çatalca

İstanbul’un ilginç mekanlarından biri olan Ters Ev, hayata bir günlüğüne ters bakma ve ardından kahvaltı yapma imkanı sunuyor.

Ters ev kahvaltısı, kışın ahşap dekorasyonlu iç mekanda, yazın da yemyeşil geniş bahçesinde serpme olarak servis ediliyor. Ayrıca mekanda kişiye özel localarda mangal yapma imkanı ve çocuk parkı da bulunuyor.

Doğa Köyü, Çatalca

Çatalca Gökçeali köyünde, dere kenarında konumlandırılmış olan Doğa Köyü, meyve ağaçları, hayvanat bahçesi, yel değirmeni, gölet, şelale ve oyun parkıyla çocuklu aileler için keyifli bir hafta sonu geçirme imkanı sunuyor.

Catalca Kahvalti Yapilacak Yerler

Güzel havalarda flamingolar ve kuğular eşliğinde göletin kıyısında, kışın ise şömine başında kahvaltı yapabilirsiniz.

Çatalca Park Restaurant

Bir diğer dikkat çeken mekan da Çatalca Park Restaurant. Yazın bahçede, kışın şömine başındaki özel localarda servis edilen kahvaltı menüsü oldukça geniş.

Menemen, sucuklu yumurta gibi tüm sıcak tava ürünleri ve sigara böreği, pişi, sosis, patates kızarması dahil çeşit çeşit seçeneklerle kahvaltı ziyafeti sunuluyor.

Dülger Et & Kahvaltı

Çatalca’da kışın ahşap dekorasyonlu iç mekanda, yazın ise geniş bahçesinde kahvaltı servisi veren Dülger Et & Kahvaltı, geniş serpme kahvaltı menüsü ile dikkat çekiyor. Kış aylarında soba üstünde kestane kızartma fırsatı ise çok keyifli bir ekstra.

Catalca En Iyi Kahvalti Mekanlari

Peçko Çatalca

Peçka Çatalca’da haftanın her günü ve gün boyu sunulan kahvaltıda peynir çeşitleri, zeytinler, reçel çeşitleri, menemen, sahanda yumurta ve daha pek çok lezzet bulunuyor.

Uzundere Piknik ve Kahvaltı

Subaşı Köyü’nde yer alan Uzundere Piknik Kahvaltı, misafirlerine tam bir aile ortamı sunuyor. Doğa içindeki yemyeşil bahçesi ile Uzundere Piknik Kahvaltı, kahvaltıda sunduğu kızartmaları, menemeni ve pişileri ile ön plana çıkıyor.

Sonuç

Bir sonraki Çatalca gezinizde bu mekanları ziyaret edip, doğayla iç içe bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.