Riga Eczacılık Müzesi’nde modern tıp biliminin 18. ve 19. yüzyıllardan gelen temelini ve Letonya’nın farmakoloji tarihini yakından gözlemleyebilirsiniz.

1987 yılında müze olarak hizmet vermeye başlayan müze, 18. yüzyılda Old Town’ın yakınında inşa edilen bir yapıya konumlandırılmıştır.

riga eczacilik muzesi gezi rehberi 400x266
riga eczacilik muzesi gezi yazisi 400x266

17. yüzyıldan itibaren farmakoloji ile ilgili belgelerin , kitapların, hapların ve çeşitli aletlerin sergilendiği müzede, Letonyalı firmaların yaptığı ürünler de sergileniyor. Öyle ki; Letonya’nın yerel içkisi Balsam bile vitrinlerde. Çünkü Leton halkı, Balsam’ı hastalıklara iyi geldiği için tercih ediyor.

riga eczacilik muzesi aletleri 400x266
riga eczacilik muzesi black balsam 400x266

Açıklamaların çoğu Letonca olduğundan ilaçların ne işe yaradıklarını çoğunlukla anlayamasak da, dekorlar iyi bir ilaç müzesinde olması gereken düzeyde. İlaçların yapımında kullanılan odalar, cansız mankenlerle yaşatılmaya çalışılmış.

riga eczacilik muzesi siseleri

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.