Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu yakınlarında yer alan Astım Mağarası, Cennet Cehennem Çökükleri‘nden 300 metre ileride. Birçok mağara gibi bu mağara da doğal özelliği sayesinde astım hastalarına iyi geldiği düşünülüyor. Cennet Cehennem Obrukları planı yaparsanız buraya da mutlaka uğrayın.

Astım Mağarası‘nı diğer mağaralardan ayıran özelliği, mağaraya girdiğinizde soğuğu değil, sıcağı hissediyor olmanız. Sarmal demir merdivenler aracılığıyla birkaç kat indiğiniz mağaranın toplam uzunluğu 200 metre kadar.

mersin astim magarasi gezi yazisi
mersin astim magarasi gezilecek yerler

Galerilerinde dev sarkıt ve dikitlerin bulunduğu mağaranın bir diğer adı da Dilek Mağarası. Bu nedenle mağara çevresindeki ağaçlara bez parçaları bağlayan insanları ya da bağlanmış çaputları görebilirsiniz. Yazın %85, kışın %95 nem oranına sahip olduğu söylenen mağaraya giriş ücreti ise 5TL.

mersin astim magarasi dikitler
mersin astim magarasi gezi

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa yorum kısmına sorabilir, gezilerimizi @rotasenin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızın da bu makaleden haberdar olmasını sağlayarak bize destek olun. Teşekkürler!