Çeşme Delikli Koy: Doğanın Kalbinde Saklı Bir Huzur

admin
|

Çeşme’nin saklı cennetlerinden biri olan Delikli Koy, doğanın sunduğu eşsiz güzellikleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Adını deniz içerisindeki doğal oyuklardan alan bu özel koy, sakinliği, berrak denizi ve çakıl taşlı plajıyla huzur arayışında olan tatilciler için ideal bir kaçış noktasıdır.

Birkaç yıl öncesine dek sadece bölge sakinlerinin bildiği Delikli Koy, artık huzurlu bir tatil arayışında olanların yeni keşfi olarak biliniyor.Bu koyun sakinliğinin nedeni, soğuk denizi ve çakıl taşlarıyla kaplı plajı.

Bu koyu diğerlerinden farklı kılan, deniz içerisinde bulunan muhteşem doğal kayalıklar. Koyun adı da bu kayalıklarda oluşan doğal oyuklardan gelmekte. Özellikle bu oyuklardan denize atlamak, ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunuyor.

Delikli Koy Nerede Nasil Gidilir

Aynı zamanda, koyun etrafında kamp yapmaya uygun alanlar bulunmakta ve bu da kampçıların favori mekanlarından biri haline getiriyor.

Delikli Koy Plajının Öne Çıkan Özellikleri

Diğer Çeşme plajlarına nazaran Delikli Koy, daha sakin bir atmosfere sahip. Soğuk olmasına rağmen son derece berrak bir denize sahip. Denizin bazı bölümlerinde yosunlar gözlemlense de, bu durum denizin temizliğini etkilemiyor.

Denizin tabanı ve sahil bölgesi çakıl taşlarıyla kaplı, bu nedenle deniz ayakkabısı olmadan gelmemenizi öneririz. Yüzme konusunda tecrübesiz olanlar ve küçük çocuklar için, derinliği hızla artan denizi sebebiyle pek uygun değil.

Delikli Koy Izmir Koylari
Delikli Koy Izmir Plajlari Koylari

Plajda yiyecek veya içecek alabileceğiniz bir tesis olmadığı için yanınızda gerekli malzemeleri getirmenizde fayda var. Aynı şekilde, giyinme kabini veya tuvalet gibi temel ihtiyaçlar için de bir tesis bulunmamakta.

Delikli Koy Giriş Ücreti

Koyun en cazip yönlerinden biri de giriş ücretinin olmaması. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesisin bulunmadığını aklınızda bulundurarak hazırlıklı gelmelisiniz.

Delikli Koy Izmir Denize Girilecek Yerler

Delikli Koy Nerede ve Nasıl Gidilir?

Delikli Koy’a ulaşmak için ilk adımınızı Alaçatı Port‘tan atmalısınız. Buradan yaklaşık 4 km ilerleyerek Alkoçlar Exclusive Alaçatı’nın 500 metre ilerisinden koyun patikasına erişebilirsiniz.

Şimdilik toplu taşıma ile ulaşım seçeneği bulunmuyor, bu sebeple kendi aracınızla veya kiralık bir araçla gitmeniz en mantıklı tercih olacaktır.

Sonuç

Delikli Koy, İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan, doğal güzellikleriyle ön plana çıkan eşsiz bir koydur. Hem sakinliğiyle hem de doğal kayalıklarıyla ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatan bu koy, tatilinizi sıradanlaştırmadan doğanın içinde huzur bulabileceğiniz bir mekanı vaat ediyor.

Çeşme’nin her köşesi bir başka güzellikle dolu. Delikli Koy’da geçireceğiniz harika bir günün ardından, diğer plajlar ve koyları da keşfetmek için Çeşme’nin en iyi plajları ve koyları listemize göz atmayı unutmayın!