rotasenin.com

Geyik Kanyonu: Muğla’da Gizli Bir Doğa Cenneti

admin
|

Muğla’nın Ula ilçesinde Arıcılar Köyü sınırlarında yer alan Geyik Kanyonu, özellikle trekking yapmayı seven sporcular için irili ufaklı şelalelerin arasında rotası olan gizli doğa cennetidir.

20 kilometre uzunluğa sahip Geyik Kanyonu, Doğal Cennet Geyik Kanyonu Projesi adı altında değerlendirmeye açılmış. Fauna açısından zengin bir yelpazeye sahip olan kanyonda; şelaleler, çeşitli bitki türleri, sığla ağaçları ve aralarında yaban domuzu, tilki, porsuk, kunduz ve sincapların da olduğu çeşitli hayvanları görebilirsiniz.

Geyik Kanyonu Girisi
Geyik Kanyonu Marmaris Rehberi

Vaktiniz varsa 600 metre derinliğe sahip Geyik Kanyonu’nda birkaç saat yürüyüş yapabilirsiniz. Bu süre içerisinde milyonlarca yıllık sarkıt ve dikitlere sahip mağaraları da görmeniz mümkün. 20 kilometre mesafede 10 adet mağara olduğu söyleniyor.

Geyik Kanyonu Marmaris Yazisi
Geyik Kanyonu Gezi Rehberi

Kanyonun giriş tabelalarını ilk gördüğünüz işletme alanının önceki yer olduğu, yeni yerin 500 metre kadar daha aşağıda olduğunu orada çam balı yapan işçilerden öğrenmiştik.

Henüz turizme tam olarak açılamamış olacak ki, ziyaretimizde görevli dahil kimseler yoktu. Bu nedenle gayet sakin ve huzur verici bir ortamı olan kanyon, tanıtımının daha çok yapılmasıyla zaman içinde ziyaretçilerin uğrak noktası olabilecek kalitede.