Kütahya Hava Müzesi

Kütahya Hava Müzesi

Kütahya Açık Hava Uçak Müzesi, yaklaşık 10 uçağın sergilendiği bir müze. Sergilenen uçaklar, askeri uçaklar ve bombardıman uçakları. Türkiye’de çok daha iyi uçak müzeleri var, ama burası da Kütahya gezinizde uğrayabileceğiniz yerlerden.

Savaş uçaklarına ilgi duyan, bu tip uçakları yakından görmek isteyip de göremeyen Kütahyalılar için güzel bir müze. Uçaklara ilgili olanlar varsa Eskişehir’deki havacılık ve uçak müzesi yakınlarda yer alan, uçakların ve helikopterlerin sergilendiği başka bir havacılık müzesi.

Müzenin çevresi askeri alan olduğundan tellerle çevrelenmiş. Eğer uçakların bulunduğu alana girmek istiyorsanız askeriyeye girip, müzeye girmek istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Muhtemelen müzenin kapılarını açacak bir asker eşliğinde gezeceksiniz müzeyi. Belki de bir Pazar günü gittiğimiz için bu şekildeydi.

Kutahya Hava Muzesi Savas Ucaklari
Kutahya Hava Muzesi Bombardiman Ucaklari

Kütahya’nın şehir merkezine yakın bir konumda olan Kütahya Hava Müzesi, Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nın bahçesinde yer alıyor. Uçaklar ana yoldan tugayın giriş kapısına giden yol üzerinde sıralanmış. Yola çok yakın olduğundan içeri girmeden de fotoğraf çekebilmeniz mümkün olabiliyor.

Kutahya Hava Ucak Muzesi Ucaklari
Kutahya Hava Ucak Muzesi Sergi Ucaklari