26
Nis
2015

Estonya’nın başkenti Tallinn’e 180 km mesafede olan Parnu, Estonya’nın en büyük 4. şehri. Baltık denizinin kıyısında yer alan şehir, özellikle deniz mevsiminde Estonya’lı halk tarafından tercih edilen ilk bölge.

Yüzölçümü bakımından Estonya’nın en küçük şehri olan Parnu, ortasından Parnu Nehri‘nin geçtiği şirin bir kasaba. Kaplıcaları ve çamur banyolarıyla Avrupa Kaplıcalar Birliği’ne üye olabilecek derecede sıcak sulara da sahiptir.

Kızıl Kule

Red Tower
Punane Torn

Şehrin neredeyse en eski yapısı olan Hommiku 11 adresindeki Red Tower, şehir surlarının en güneyinde kalan kuledir. 4 katı olan, 6 metre derinliğe kadar inebilen ve eskiden hapishane olarak kullanılan yapı, şimdilerde sanat galerisi ve market gibi görevler üstleniyor.

© Boris

Duvarları beyaz olmasına rağmen, çatı kısmının kırmızı olmasından dolayı 1893 yılında Red Tower olarak anılmaya başlanmış.

Bu makaleyi beğendiniz mi?

Sorularınız varsa aşağıdaki yorum bölümüne sorabilirsiniz. Bu tip gezilerimizi anlık takip etmek için bizi @rotasenin Instagram hesabından takip edin. Beğendiyseniz aşağıdaki sosyal mecralara tıklayın ve arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edin.