Alacaatlı Piknik Alanı: Çınaraltı Mangal Yerleri ve Mesire Alanları

admin
|

Ankara’nın göbeğinde, Çankaya’nın sakin bir köşesinde, yeşillikler içinde bir gün… Çınaraltı Piknik Alanı’nda bir yer buldunuz ve mangalınızı yakmak üzeresiniz. Ama bu sadece bir başlangıç; çünkü Alacaatlı Piknik Alanı sizi bekleyen maceralarla dolu. Ankara’daki mesire alanları arasında öne çıkan bu yer, Çankaya’nın en güzel piknik yerlerinden biri olarak nam salmış. Peki, buranın özellikleri neler, fiyatları nasıl?

Ankara’da Piknik Keyfi: Alacaatlı Piknik Alanı

Ankara, yeşil alanları ve piknik yapmak için ideal mekanları ile dikkat çekiyor. Bu mekanlardan biri de Çayyolu semtinde yer alan Çınaraltı Piknik Alanı. 2014’ten beri hizmet veren bu alan, 8.000 metrekarelik geniş bir arazi üzerinde konumlanıyor.

“Kendin pişir, kendin ye” mantığıyla çalışan bu piknik alanı, ziyaretçilerine kolay ve zahmetsiz bir mangal deneyimi sunuyor. Gelin, bu harika piknik alanının sunduğu olanaklara daha yakından bakalım.

Alacaatli Piknik Alani Mesire Ve Mangal Yerleri

Çınaraltı, sadece bir piknik alanından daha fazlası. Burası, yeşilin her tonunu içinde barındıran, geniş açık alanları, çeşitli aktiviteleri ve konforlu dinlenme alanları ile dikkat çekiyor. Semaverden çardaklara, servisten mangala kadar birçok hizmeti bulabileceğiniz bu alanda, çocuklar için trambolin, at çiftliği ve bir dizi oyuncak mevcut.

Çocuklar geniş yeşil alanda koşup oynarken, yetişkinler mangalın tadını çıkarabilirler. Tesiste hem büyük hem de küçük boy çardaklar bulunuyor ve bunların kiralama ücreti boyutlarına göre değişiklik gösteriyor. Market kısmında ise içecekler ağırlıklı olmak üzere, mangal ve semaver için gerekli her şeyi bulabilirsiniz.

Çınaraltı Piknik Alanı, çocukları da unutmuyor. Çocuklar için birçok eğlenceli aktivite sunuluyor. Geniş yeşil alanlar çocukların koşup oynayabileceği, enerjilerini atabilecekleri bir ortam sunuyor. Trambolin, boks makinesi, fal makinesi ve kepçe ile ayıcık yakalama gibi oyuncaklar çocukların ilgisini çeken diğer eğlencelikler arasında. Ayrıca, etrafı tellerle çevrili bu güvenli alanda çocuklar, ebeveynleri mangalın keyfini çıkarırken gönüllerince eğlenebilirler.

Cinaralti Alacaatli Piknik Alani Mangel Yerleri
Elif Timur

Çınaraltı Alacaatlı Piknik Alanı Fiyatları

Çınaraltı Piknik Alanı, Ankara’nın Çayyolu semtindeki doğal güzellikleri ve eğlence olanaklarını uygun fiyatlarla sunan bir cennet köşesi. Birbirinden farklı aktiviteler için belirlenen fiyat listesi sayesinde, bu keyifli deneyimi planlamanız oldukça kolay.

Çınaraltı, gece 23:00’e kadar açık ve et satışı yapmıyor. Ancak, içecek ve mangal için gerekli olan her türlü malzemeyi marketten temin edebilirsiniz.

Mesela, eğer kalabalık bir grup değilseniz ve daha samimi bir ortam arıyorsanız, 400 TL karşılığında küçük bir çardak kiralayabilirsiniz. Mangal yapmak isteyenler için küçük mangal 200 TL, daha geniş bir mangal deneyimi arayanlar için büyük mangal ise 250 TL’ye sunuluyor.

Cinaralti Alacaatli Piknik Yerleri Fiyatlari

Semaver ve demlik çay ise piknik deneyiminizi tamamlayacak detaylar arasında. Her ikisi de 250 TL ve 200 TL’ye hizmet listenizde yer alabilir. Kendinize özel bir hizmet almak isterseniz, sadece 35 TL’ye bir servis elemanı da tahsis edebiliyorsunuz. Ayrıca, piknik alanına giriş ücreti olarak belirlenen 40 TL, bu yeşil alanda geçireceğiniz huzurlu bir gün için oldukça makul bir başlangıç.

Çınaraltı At Çiftliği

Çınaraltı Piknik Alanı’nın arkasında, hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli anlar yaşatan bir at çiftliği var. Midilliler ve büyük atlar, deneyimli eğitmenlerin gözetiminde sizleri bekliyor. Yani, piknikte lezzetli bir mangalın ardından, at çiftliğine uğrayıp yeni bir maceraya atılmak mümkün. Sadece sırtınızı doyurmakla kalmayıp, ruhunuzu da besleyeceğiniz bir deneyim bu.

Alacaatlı Piknik Alanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Peki, bu harika piknik alanına nasıl gidilir? Ankara’nın Çayyolu semtindeki Alacaatlı Mahallesi’nde, Alacaatlı Caddesi’nin 76. numarasında yer alıyor Çınaraltı.

  • Ankara’nın kalbinden bir kaçamak yapmak isteyenler, D200 veya O20 otobanlarını takip ederek araçlarıyla kolaylıkla buraya varabilirler.
  • Eğer toplu taşıma tercih ederseniz, 165, 165-2 veya 165-4 numaralı EGO otobüslerini kullanarak Piknik Alanı durağında inebilirsiniz.

Sonuç

Ve işte, gün batımına doğru Çınaraltı Piknik Alanı’ndaki maceranız sona eriyor. Elinizde bir fincan semaver çayıyla oturmuş, bugün keşfettiğiniz Ankara’nın en seçkin piknik yerlerinden birinde yaşadıklarınızı düşünüyorsunuz.

Çankaya’nın bu gizli köşesi, Alacaatlı’da sizi hem doğayla baş başa bırakıyor hem de şehir hayatının kolaylıklarından vazgeçirmiyor. Mangalınızın közünden tutun da, yeşilin binbir tonu içinde bir at sırtında hafif bir rüzgar gibi süzülmenize kadar her an, hafızanızda tatlı bir anı olarak yerini alacak.