rotasenin.com

Ürgüp’te Asmalı Konak Dizisinin Çekildiği Konak

admin
|

Ürgüp, doğal ve jeolojik yapısı nedeniyle birçok dizi ve filmin sahne aldığı bir şehirdir. Ürgüp ziyaretinizdeki turistik mekanlardan biri de Asmalı Konak‘tır. Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak dizisi, ilk olarak Mustafapaşa beldesindeki eski bir Yunan evinde çekilmeye başlanmış.

Old Greek House adındaki konak günümüzde otel ve restoran olarak hizmet veriyor. Daha sonra Ürgüp merkezinde yer alan ve günümüzde müze olarak kullanılan konağa taşınmış.

Yurt içinde ve yurt dışında başarıya ulaşan Asmalı Konak dizisi, peribacalarını görmek isteyen seyahat severlerin uğradıkları bir nokta.

Bir Ürgüp evini yakından görme imkanı tanıyan yapıya giriş ücretli. Asmalı Konak dizisini sevenler ve Özcan Deniz hayranları Asmalı Konak’ı gezmeye bayılıyorlar.

Urgup Asmali Konak Gezisi
Urgup Asmali Konak Gezilecek Yerler

Asmalı Konak, Ürgüp merkeze 800 metre mesafede. İsterseniz yürüyerek gidin, isterseniz aracınızla. Araç ile gittiğinizde yakınlarda ücretsiz park alanları mevcut. Asmalı Konak binası, Tevfik Fikret Caddesi üzerinde ilerlerken göreceğiniz Yunak Camii’nin karşısında yer alıyor.

Cadde üzerinde, Asmalı Konak dizisi için yapılmış, üzerinde ATV logosu ile Asmalı Konak ile ilgili verilerin yer aldığı bir heykel görürsünüz, heykelin sağındaki sokak konağın bulunduğu sokaktır.

Urgup Asmali Konak Sokagi
Urgup Asmali Konak Gezi Yazisi