Ohri Gölü'nün Turistik Cazibesi Struga

Ohri Gölü'nün Turistik Cazibesi Struga

Makedonya‘da Ohri Gölü’nün güzelliklerinden faydalanan yerlerden biri Struga. Küçük bir tatil beldesi havasındaki Struga’nın ortasından geçen Kara Drin Nehri için yaz aylarında insanların eğlence durağı desek yanılmış olmayız. Ohri Gölü‘nden gelen sular bu nehirden akar ve suyu da çok temiz.

Gençler başta olmak üzere birçok insan burada yüzer. Struga’da nehirde yüzme imkanı var tabii ama plaj var mı derseniz, o da var. Ohri Gölü’ne bakan birkaç plaj var. Berrak bir gölde yüzmek isterseniz aklınızda bulunsun.

Makedonya Struga Denize Girilecek Yerler
Struga Nehri üzerinde denize girenler
Makedonya Struga Plajlari Ohri Golu
Struga Plajları

Struga’ya cıvıl cıvıl, hareketli akışını izlemek için gidilebilir. Çok vakit harcanacak bir yer değil, çünkü görülmeye değer çok bir şey yok. Ancak keyfi olarak doğayı ve hareketli yaşamı izleyip vakit geçirilebilecek bir yer. Çarşı boyunca veya nehir boyunca yürüyüş yapabilirsiniz. Yemek, içmek ve Makedon mutfağının tadına bakmak için de nehrin kenarları ve çevresinde çok sayıda restoran ve kafe var. Struga zaten küçük bir yer ve her yer yürüyüş mesafesinde.

Struga Gezilecek Yerler Notlari

Struga nerede ve nasıl gidilir?

Struga, Ohri Gölü’nün kenarında bulunan iki yerleşim yerindei biri. Diğeri Ohri. Arnavutluk’un başkenti Tiran’ndan geliyorsanız mesela, Arnavut sınırından geçtikten sonra sonra varacağınız ilk yer Struga olacaktır.

Makedonya Struga Gezi Notlari
Makedonya Struga Carsisi

Ohri tarafından geliyorsanız otobüs veya taksi gibi ulaşım imkanları bulunuyor. Aralarında 15 km (20 dk) uzaklığında bir mesafe bulunuyor.