Marmaris Kamp Alanları: Çadır Karavan Alanı Fiyatları ve Ücretsiz Yerler

Marmaris Kamp Alanları: Çadır Karavan Alanı Fiyatları ve Ücretsiz Yerler

Marmaris kamp alanları arasında seçim yaparken ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler: Çadır kampı yerleri, ücretli ve ücretsiz seçenekler, fiyatları.
admin |

Türkiye’nin göz alıcı kıyılarının kesiştiği noktada, Ege ve Akdeniz’in muhteşem birleşimi olan Marmaris, tatilcilerin gözde duraklarından biri olma özelliğini taşıyor.

Gün batımının eşsiz güzelliklerini başta olmak üzere, birçok farklı unsurun bir arada olduğu bu büyülü kent, çeşitli bütçelere hitap eden tatil fırsatları sunuyor.

Farklı konaklama seçeneklerinin bulunduğu Marmaris’te bungalov evler, karavanlar, apart daireler ve günlük kiralık evler gibi pek çok alternatif bulunuyor. Ancak, bu seçenekler arasında bir konaklama türü var ki, bizce en özeli ve belki de en iyisi.

Marmaris Kamp Alanları

Evet, doğru tahmin ettiniz; burada kastedilen kampçılık! Kamp yapmanın sunduğu doyumsuz keyif, cidden anlatılmaz bir deneyimdir. Çünkü kamp sırasında atmosferin ve deneyimin tüm yönlerini tam olarak hissedersiniz; sanki yılın en güzel zamanlarını orada, o an yaşar gibi.

Özellikle geceleri, çadırınızın önünde ateş yakıp, mangal yaparken, şarkı söylerken ve sohbet ederken, yaşanan bu deneyim, pek çok şeyin yerine geçebilecek kadar kıymetli olur.

Üstelik bu deneyim, Marmaris gibi bir yerde yaşanıyorsa, sayısız kamp alanının varlığı da cabası. Bölgenin doğal güzelliği, kamp alanlarının da cazibesini arttırır ve bu durum ziyaretçiler için unutulmaz bir kamp deneyimine dönüşür.

İşte sizler için derlediğimiz, Marmaris’in en çok önerilen ve birbirinden güzel kamp alanları listesi…

Çetibeli Orman Kampı

Marmaris’in kuzeyinde, denize sıfır bir konumda bulunan Çetibeli Orman Kampı, yeşilin her tonunun hakim olduğu bir kamp deneyimi sunuyor.

Şehrin karmaşasından uzak, göz alıcı manzarası ve taze hava eşliğinde, deniz manzaralı bir kamp arzulayanlar için Çetibeli, mutlaka göz atılması gereken bir seçenek.

Marmaris Ucretli Ucretsiz Orman Ici Cadir Kamp Alanlari

Geniş bir düzlük üzerinde yer alan kamp alanı, ideal aralıklarla konumlandırılmış çam ağaçları sayesinde serin bir sığınak sunuyor.

Çetibeli kamp alanında wc, duş, market ya da elektrik imkanı bulunmuyor. Bu sebeple, gıda ve su ihtiyaçlarınızı çözmek için, kamp alanına yakın olan Çetibeli köyünü ziyaret etmeniz gerekebilir.

Çubucak Tabiat Parkı Kamp Alanı

Marmaris’in ücretli kamp alanlarından biri olan Çubucak Orman Kampı, denizden biraz uzaklaşıp doğanın içinde bir kamp deneyimi arayanlar için ideal.

Kamp alanının etrafında keşfedilecek yürüyüş yolları, temiz havayı derinlemesine içine çekerek yaşamanın verdiği o eşsiz hazzı sunuyor. Biraz yürüdüğünüzde harika deniz manzarası ile karşılaşıyorsunuz.

Mugla Cubucak Orman Kampi Cadir Kiralama

Uygun ücretler dahilinde konaklanabilecek bu kamp alanında, yine uygun fiyatlara yemek ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Marmaris Milli Parkı (Günnücek) Orman Kampı

Marmaris Milli Parkı ya da diğer adıyla Günnücek Orman Kampı, Marmaris ilçe merkezinden yürüyüş mesafesinde, kolay ulaşılabilir bir konumda yer alıyor.

Marmaris’in yaz aylarındaki sıcak ve nemli havasından bir an için sıyrılarak daha serin bir ortamda bulunmak isterseniz, bu park size ideal bir seçenek sunuyor.

Aile kamp alanları için oldukça uygun olan bu bölge, tesisleri ile her türlü hizmeti sunuyor. Ancak, Milli Park’a giriş ücretli olup, ücretler oldukça makul seviyelerde.

İnbükü Kamp Alanı

Çubucak Tabiat Parkı’na sadece 1.5 kilometre mesafede bulunan İnbükü Kamp Alanı, etkileyici doğa ve deniz manzarası ile ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Mis gibi çam kokuları arasında bulunan bu kamp alanı, ücretsiz konaklama imkanı sunarak aynı zamanda yürüyüş turları için de ideal bir mekan.

Marmaris Ucretli Ucretsiz Kamp Alanlari

İnbükü kamp alanında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir nokta olmadığından, tüm hazırlıklarınızı gelmeden önce yapmanızda fayda var.

Çatlak Beach Camping

Hisarönü, Marmaris’in en iddialı yerlerinden biri ve burada bulunan Çatlak Beach Camping de bu popüler bölgenin öne çıkan kamp alanlarından. Tamamen ağaçlık alanda ve denize sıfır konumda olan bu kamp yeri, Marmaris ücretli kamp alanları arasında.

Çatlak Beach Camping, tesis imkanları sayesinde kamp esnasında ihtiyacınız olan tüm her şeyi ve belki de daha fazlasını sunuyor. Çeşitli restoranları ile nefis yemekler ve bol çeşitli bir kahvaltı sunan bu kamp yeri, deniz keyfi için de şezlong ve şemsiye imkanı sağlıyor. Ancak, yemek ve içecek hizmetleri ekstra ücrete tabii.

Sonuç

Marmaris Kamp Alanları, doğaseverlerin ve kamp tutkunlarının gözdesi olmayı sürdürüyor. Hem ücretli hem de ücretsiz seçenekleriyle her bütçeye uygun kamp alanları sunan Marmaris, çadır kampı deneyimini unutulmaz kılan bir atmosfere sahip. Denize sıfır konumda bir kamp alanından, ormanın derinliklerinde sessiz bir kamp yeri arayışına kadar her türlü tercihe hitap edebilen bu bölge, yerleri ve çeşitliliği ile dikkat çekiyor.