rotasenin.com

İznik Kamp Alanları: İznik Gölü Kenarı Çadır ve Karavan

Doğa Muhit Camping, öncelikle bir restoran olarak hizmet veriyor. Biz restoranını denemedik ama göle nazır bir yerde kahvaltı yapmak isterseniz, bu mekan İznik Gölü çevresindeki onlarca yerden biri. Diğerlerinden farklı olarak burası aynı zamanda bir kamp alanı olarak hizmet veriyor.

Doğa Muhit Camping

İşletme bir aile işletmesi ve sahibi oldukça sıcak kanlı. İşletmenin arka tarafı açık alan ve işletme sahipleri bu alanı kamp alanı olarak tahsis etmiş. İznik Gölü çevresindeki çadır kampı alanlarından biri olan Doğa Muhit Camping Cafe ve Kahvaltı Bahçesi, daha çok ailelerin tercih ettiği, ailelerin güvenle çadır kurup vakit geçirebileceği kamp alanlarından biri.

Alan sınırlı ve küçük olduğu için çadır aralıklarının yakınlığı muhabbetlerin tamamını dinlemenize neden olabiliyor. Sessizlik, sakinlik arıyorsanız önerebileceğim bir yer değil maalesef.

Bursa İznik Gölü'nün güneyinde bir kamp alanı
Bursa İznik Gölü'nün güneyinde bir kamp alanı
İznik'teki kamp alanlarından biri Doğa Muhit
İznik'teki kamp alanlarından biri Doğa Muhit

Kamp imkanlarından da bahsedelim. Temiz tuvalet mevcut. Sıcak duş da kullanılıyor. Bunların haricinde kampınızın kahvaltı ve yemek ihtiyacını giderebilecek restoranları var.

Çadırınızı burada bırakıp, İznik çevresinde geziye de çıkabiliyorsunuz. Kamp alanı işletmenin arka tarafı olduğundan araç girişi yok. Birçok işletmede olduğu gibi kamp eşyalarınızı çadır alanına taşımanız gerekiyor.

Kamp alanında ateş yakılmasını, mangal yakılmasını tercih etmiyorlar. Soğuk akşamlarda ise kamp alanının ortasında büyükçe bir ateş yakılıyor. Orada ısınabiliyorsunuz.

Doğa Muhit Camping - İznik Gölü Çadır Kamp Alanı
Doğa Muhit Camping - İznik Gölü Çadır Kamp Alanı

Doğa Muhit Camping‘in gecelik ücreti, kendi çadırınızı getirdiğiniz takdirde çadır başına 30TL. Çadırı getirmezseniz işletmenin hazır kurulu çadırları da var. Yalnız özellikle yaz sezonunda rezervasyonsuz gitmemenizi öneriyorum.

Mayıs’tan itibaren dolmaya başlıyormuş. Karavanınız varsa buranın size göre olmadığını hatırlatalım. Bu güzergahta çok sayıda köyün içinden geçiyorsunuz. Su gibi temel ihtiyaçlarınızı da kamp alanına gelmeden geçtiğiniz köylerdeki bakkallardan alabilirsiniz.

Doğa Muhit Camping nerede ve nasıl gidilir?

Doğa Muhit Kamp Alanı, İznik Gölü’nün güneyinde, Güllüce Köyü’nde yer alan bir kamp alanıdır. İznik merkeze 14km (16 dakika) uzaklıktadır. Kıvrımlı İznik Gölü kıyısındaki asfalt yoldan kolayca ulaşılabilir. Gölyaka mahallesinden gelirseniz 21km sonra kamp alanına ulaşabilirsiniz.