Erdek Kamp Alanları: Ücretli ve Ücretsiz Çadır Karavan Yerleri

admin
|

Ant Kamping, Erdek’te kuş seslerinden uyuyamayacağız, upuzun ağaçlardan güneşin girmekte zorlandığı harika bir çadır ve karavan kamp alanı.

Marmara Bölgesi kamp alanları arasında zirveyi zorlayacak derecede temiz ve düzenli olan bu kamping alanı İstanbul’a ulaşım imkanları konusunda oldukça yakın.

Ant Kamping

Kamp alanı oldukça temiz. Kamp alanına girdiğinizde özenle işletilen bir yer olduğu kendini hemen belli ediyor. Yerde bir tane çöp bulamazsınız.

Zaten Ant Kamping kurallı bir kamp alanı ki biz de kurallı kamp alanlarını çok severiz. Türkiye’de bu şekilde kurallı olan kamp alanı çok az sayıda ve Ant Kamping de bunlardan biri.

Erdek Cadir Kampi Ant Kamping
Erdek Çadır ve Karavan Kamp Alanı Ant Kamping

İşletmeci Ahmet Abi’nin seçiciliği kampın kalitesinin artmasına vesile oluyor. Ant Kamping sadece yaz sezonunda hizmet veriyor. Biz bahar sonu ve yaz ortasında gittiğimizde genel olarak tenha bir yer olduğunu gördük. Sakin ve tenha hali iyiydi. Eylül’ün ortasına doğru da kapatıyorlarmış.

Ant Kamping Cadir Alani
Ant Kamping Cadir Ici Manzarasi

Karavan kamp alanı olarak da Ant Kamping iyi seviyede. Tuvalet boşaltma noktası, su takviyesi gibi karavanların ihtiyaçlarına çözüm olarak da kullanılabiliyor.

Kamp alanının ortasında bir de mutfak bulunuyor. Buzdolabını kullanabiliyor, bulaşıklarınızı burada yıkayabiliyor, yemeklerinizi burada yapabiliyorsunuz. Ortadaki elektrik trafolarından şarj gibi şeyler için elektriği de kullanabiliyorsunuz.

Balikesir Erdek Kamp Alani Karavan Kamping
Erdek Kamp Alanları
Erdek Kamp Alani Ant Kamping Kahvalti

Bir kamp alanının temizliğini, hijyenini tuvaletleri belirler ya, işte buranın tuvaletleri de her daim temiz, keza 24 saat sıcak suya sahip banyosu da öyle.

Aldığı paranın hakkını veren bir işletme olduğunu söyleyebilirim. Kamp alanının halk plajına açılan bir kapısı da var. Erdek Körfezi’nin denizine iyi bir beklentiyle girmemek lazım.

Sert kum ve taşlık ile başlayan deniz, biraz ileride kendisini deniz otlarına bırakıyor. Sonrasında ise zeminde kumlar var. Gittikçe boyu derinleşmeyen bir yapısı var denizin.

Deniz genel olarak temiz değil. Denizde bol sayılmayacak deniz anası mevcut olabiliyor zaman zaman. Ama kahverengi ve mavi renkte, tehlikeli denizanaları da görülebildiğinden dikkatli olmak lazım, bu denizanalarının ölüsüne bile dokunmamak gerekiyor.

Balikesir Erdek Karavan Kamp Alani
Balıkesir Erdek Karavan Kamping

Özel aracınızla geliyorsanız aracınızı park edebileceğiniz bir park alanı var kampın içinde, girişinde. Bu sakin ortamı araç sesi bozmasın diye çadırların yanına araçla girilmiyor. Eşyalarınızı tekerlekli bir taşıyıcıyla taşıyabiliyorsunuz çadır kuracağınız yere.

Ant Kamping Tasima Araci
Ant Kamping Mutfak Bolumu

Ant Kamping: Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ant Kamping, Marmara Denizi’nin güneyinde, Bandırma ile Erdek yarımadasının birleştiği ince noktanın batısında yer alan bir kamp alanı. Ant Kamping’in iki tarafında da kamp alanı var.

Biri Kapıdağ Camping, diğeri Mysia Kamp Alanı. Kapıdağ Çadır Kamp Alanı, Ant Kamping ile tellerle belirlenmiş sınırı, uzun süre konaklayan aileler vardı burada. kısaca kalabalık ve gürültülü.

Kamp alanında ne olup bittiğini buradan görebiliyorsunuz. Mysia ile aradan bir yol geçiyor, orası başka bir yer, bir kafe gibi. Geceleri müzikler oluyor. bizim kamp dünyamızdan farklı bir dünya.

Kamp alanın İstanbul’dan deniz otobüsü ile ulaşmak için Yenikapı Bandırma deniz otobüsüne binip, Bandırma Limanı’na, oradan da 15 dakikalık (13km) bir otobüs yolculuğuyla kamp alanına ulaşabiliyorsunuz. İstanbul tarafından ulaşımı kolay olduğundan rahatlıkla gelmek mümkün olabiliyor.