Ordu Boztepe Teleferik: Boztepe’ye Nasıl Çıkılır? Teleferik Ücretleri ve İstasyon Bilgileri

admin
|

Ordu Boztepe Teleferiği, Türkiye’nin Karadeniz bölgesinde bulunan popüler bir turistik cazibe merkezidir. Şehir merkezinden başlayıp, Boztepe’nin zirvesine kadar uzanan bu teleferik hattı, ziyaretçilere Ordu şehrini ve etrafındaki büyüleyici manzarayı, Karadeniz’i ve Boztepe Tepesi’ni kuş bakışı izleme fırsatı sunuyor.

Yaklaşık 7,5 dakika süren bir yolculukla zirveye ulaşabilirsiniz. Ordu Belediye Sitesi İstasyonu’ndan başlayıp Boztepe İstasyonu’nda son bulan bu yolculuk, sizlere bölgede başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir deneyim.

Ordu Boztepe Teleferik Ucreti

Ordu Boztepe Teleferiği, şehrin turizm sektöründeki önemli bir parçası olarak her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Teleferik hattı, 2011 yılında halka açıldığından bu yana çeşitli güncellemeler ve iyileştirmeler geçirdi.

Mevsime bağlı olarak değişkenlik gösteren ücretlendirme politikası bulunuyor, özellikle yaz aylarında fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor. Ancak, yüksek fiyatlarına rağmen, ziyaretçilerin sadece birkaç dakika içinde deniz seviyesinden 510 metre yüksekliğe ulaşması bu deneyimin değerini artırıyor.

Ordu Boztepe Teleferik Ucreti Tepe

Ordu Boztepe Teleferik Ücretleri

Ordu Boztepe Teleferik hattı, ziyaretçilere farklı bilet türleri sunuyor. İşte güncel fiyatlar:

SüreFiyat (TL)
2 saatlik yolculuk20 TL
3 saatlik yolculuk25 TL
5 saatlik yolculuk30 TL
9 saatlik yolculuk40 TL
14 saatlik yolculuk45 TL
Tam gün (24 saat)50 TL

Ordu Boztepe Teleferik Saatleri

Şu anda teleferik sabah 09:00’da açılıyor ve gece 23:30’a kadar hizmet veriyor. Ancak, teleferik hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar bu hizmeti sadece 09.00 ile 20.00 saatleri arasında kullanabilirler. Yaz aylarında ilk seferler sabah 09.00’da başlarken, kışın ise 10.00’da başlıyor. Teleferik haftanın her günü hizmet veriyor, sadece cuma günleri hariç.

Ordu Teleferik Nerede ve Nasıl Gidilir?

Boztepe’ye çıkan teleferik, Ordu şehir merkezinin sahil kenarında bulunan Atatürk Parkı’ndan hareket ediyor. Özel aracınızla gidiyorsanız, otopark imkanları da mevcut.

Sonuç

Boztepe’ye ulaşmanın en etkileyici yollarından biri de teleferiktir. Göz kamaştırıcı manzaralar eşliğinde yükselirken, şehrin stresinden uzaklaşacak ve bulutların arasında bir serüven yaşayacaksınız.

Popüler