rotasenin.com

Rize Kamp Alanları: Ayder Camping

admin
|

Ayder Camping çadır kamp alanı, diğer adıyla Ihlamurlar Altında kamp alanı, günübirlikçilerle dolup taşan Ayder’in gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak için Ayder Yaylası’nda konaklama seçenekleri arasında bulunuyor. Karadeniz’in dağları arasındaki yeşil bir arazi üzerine çadır kurulumuna izin veren çok güzel bir işletme.

İşletmenin çoban çadırı denilen kuzine köşesi insanlarla kaynaşmak için birebir. 1360 metre rakımı bulunan soğuk Ayder havasını büyük odunların ısıttığı bu köşede hem ısınıyor, hem de işletme sahipleri olan Karadenizli Meryem Yılmaz ve Ömer Yılmaz ile veya sizin gibi misafirlerle sıcak ilişkiler kurabiliyorsunuz. Ayder Camping telefon numarası: 0507 954 30 53

Rize Ayder Camping Ihlamurlar Altinda Bungalov Evler
Ayder Yaylası kamp alanı yüksek dağlarla çevrili bir alanda. Gökyüzü çoğunlukla bu şekilde bulutlu, bir yandan da derenin sesi rahatlatıyor sizi. Hem görsel, hem de işitsel bir meditasyon gibi.

Ayder Camping’in özelliklerinden de bahsedelim. Kamp alanında bir tuvalet bulunuyor. Duş bulunuyor mu emin değilim. Yemek için buradaki tesisten de faydalanabilirsiniz, yaylanın merkezindeki kafelerden alışveriş yapıp kendiniz bir şeyler hazırlayabilirsiniz ya da restoranlardan yemek de yiyebilirsiniz.

Ayder Camping Konaklama Cadiri Toplarken
Ayder Camping Ekonomik Cadir Alani

Çadırlara kadar elektrik çekilmiyor, ama kuzine köşesi diye bahsettiğimiz ortak alanda var elektrik. Burada konaklayacaksanız yanınızda bir çoğaltma priz olsun, burada telefonlarınızı ya da diğer teknolojik cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Elektrikler saat 22:00’ye kadar açık.

Hatta ortamdaki ışıklar da 22:00’de kapanıyor, buna yat saati diyebiliriz. Kurallı bir kamp alanı ve alkol de yasak olduğundan geceleri müzik açanlara, bağırıp çağıranlara, gürültü yapanlara burada rastlamazsınız.

Camlihemsin Ayder Camping Cadir Alani Manzarasi
Ayder Camping Restoran Kafe Yemek

Ayder çevresini gezmek isteyenler ve aracı olmayanlar için çeşitli turlar düzenleniyor. Kamp işletmecilerinin düzenlediği bu turlar arasında mesela Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Zilkale ve Palovit Şelalesi‘ni kapsayan turlar vardı.

Ayder Camping çadır ücreti ne kadar?

Ayder’de doğa ile iç içe ve ucuz bir konaklama seçeneği olan Ihlamurlar Altında Ayder Camping kamp alanında çadırınız sizdense kişi başı ücret alıyorlar. Çadırınız yoksa onlardan da temin edebilir veya ahşap bungalov evlerde konaklayabilirsiniz. Güncel fiyatlar için kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Rize Kamp Alani Ayder Camping Gezi Notlari
Ayder Camping Ihlamurlar Altinda Coba Cadiri

Ayder Camping nerede ve nasıl gidliir?

Ayder kamp alanına ulaşım için Ayder Yaylası‘nın merkezinden yukarı doğru ilerleyin, Gelintülü Şelalesi’ni geçin ve sağ tarafta kamp alanını görürsünüz. Bu bölge Kalegon mevkii olarak geçiyor.