Didim Tavşanburnu Orman Kampı: Çadır ve Karavanlar için Adeta Cennet

admin
|

Kamp yapmanın huzurunu, doğanın kucağında, modern dünyanın tüm stresinden uzaklaşarak yaşamak isteyenler için Didim Tavşanburnu Orman Kampı adeta bir cennet. Aydın’ın bu benzersiz köşesinde, çam ağaçlarının altında, çadır ya da karavanınızla konaklama imkanı bulabilir, Tavşanburnu Tabiat Parkı‘nın eşsiz güzellikleriyle baş başa kalabilirsiniz.

Aydın Didim Tavşanburnu kamp alanı, hem çocuklu aileler hem de bekarlar için ideal bir mekandır. Ancak kamp yönetimi, ziyaretçilerin rahatlığını düşünerek aile ve bekarların konaklama bölgelerini ayrı tutmuş.

Bekarların konaklama bölgeleri, yolun daha yakınında yer alıyor ve bu sebeple iç kesimlere göre biraz daha hareketli olabilir.

Didim Tavsanburnu Orman Kampi Tabiat Parki

Mangal yapmayı sevenler için de kamp alanı içerisinde mangal yakma imkanı bulunuyor. Günübirlik gelen piknikçiler ile kampçıların bölgeleri de ayrı tasarlanmış, böylece herkes rahatça vakit geçirebilir.

Kamp Alanı Olanakları

Kamp severler, çadır veya karavanlarıyla bu alanda konaklayabilirler. Ancak sadece konaklamak için değil, günübirlik doğa aktiviteleri ve piknik için de kampı tercih edebilirsiniz.

Kampın içerisinde, ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Alanda marketten alışveriş yapabilir, kafeteryada dinlenebilirsiniz. Aynı zamanda temizlik ve hijyen için wc, duş, bulaşık yıkama yerlerine erişim sağlayabilirsiniz. Elektrik hizmeti de misafirler için mevcut.

Didim Tavsanburnu Orman Kampi Plaji Denize Girilecek Yerler

Tavşanburnu Orman Kampı, civardaki yerleşim yerlerine yakınlığı sayesinde pek çok avantaj sunuyor. Örneğin, sadece 2 km uzaklıktaki Mavişehir Pazarı’na giderek tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Konaklama: Karavan ve Çadır Seçenekleri

Tavşanburnu Camping, karavan severlere özel bir alanda konaklama fırsatı sunuyor. Karavanınızla burada huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

Eğer çadır kampçılığına ilgi duyuyorsanız, kendi çadırınızı kurabileceğiniz alanlara ek olarak işletmenin sunduğu hazır çadırları da tercih edebilirsiniz.

Didim Tavsanburnu Orman Kampi Nerede Nasil Gidilir

Elektrik ihtiyacınız için kendi uzatma kablonuzun olması gerekiyor. Kamp alanının bir diğer avantajı da aracınızı çadırınızın yanına park edebilme olanağı. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuzda kamp alanı içerisinden buzdolabı kiralamak da mümkün.

Didim Orman Kampı Giriş Ücretleri

Didim Orman Kampı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yönetiliyor ve fiyatlar her yıl güncelleniyor. Bu yıl kişi başı giriş ücreti 23₺ olarak belirlenmiş.

  • İndirimli giriş ücreti: 12₺
  • Bisiklet ile giriş ücreti: 23₺
  • Motorsiklet ve ATV ile giriş ücreti: 50₺
  • Otomobil, kamyonet, pickup ve oto/moto karavanlar için giriş ücreti: 70₺
  • Minibüsler için giriş ücreti: 210₺
  • Midibüsler için giriş ücreti: 345₺
  • Otobüsler için giriş ücreti: 690₺
  • Kamp alanında 4 kişilik çadır yeri günlük ücreti: 130₺
  • Karavan ve moto-karavan yeri günlük ücreti: 175₺

Didim Tavşanburnu Orman Kampı Nerede?

Bu benzersiz kamp alanı, Aydın’ın Didim ilçesinde, Yalıköy bölgesinde, Tavşanburnu Tabiat Parkı’nın merkezinde yer alıyor.

Didim merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta ve ulaşım oldukça pratik. Özellikle kamp alanının önünden Didim ve Mavişehir’e sefer yapan dolmuşları kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tavşanburnu Orman Kampı’na Nasıl Gidilir?

Didim’e varışınızda, ilk karşılaştığınız trafik ışıklı geniş kavşaktan sağa dönerek çevre yolu istikametinde hareket edin. Şehir merkezine uğramadan yaklaşık 6 km ilerlediğinizde Tavşanburnu Camping alanına ulaşacaksınız.

Eğer özel bir aracınız yoksa, Didim’den düzenli olarak kamp alanına ulaşım sağlayan dolmuşları tercih edebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, Didim Tavşanburnu Orman Kampı, doğaseverler için unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Çadırınızla ya da karavanınızla gerçekleştireceğiniz bu kamp macerasında, Tavşanburnu Tabiat Parkı’nın sunduğu doğal güzelliklerin eşliğinde ruhunuzu dinlendirebilir, stresinizden uzaklaşarak yeniden enerji toplayabilirsiniz.